به روز شده در ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۱:۵۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ ساعت ۱۴:۵۲
کد مطلب : ۳۱۶۱۰۶

فقط ۳۰۰ تخت ICU کودکان در کشور وجود دارد

فقط ۳۰۰ تخت ICU کودکان در کشور وجود دارد
گروه جامعه:رئیس مرکز طبی کودکان، از نیاز تهران به ۱۸۰ تخت ICU کودکان خبر داد. رضا شروین بدو، با توجه به نیاز کشور به بیمارستان و بخش‌های مراقبت‌های ویژه کودکان، گفت: در کشور ۳۰۰ تخت ICU کودکان وجود دارد که ۶۰ تخت آن در مرکز طبی کودکان است. این درحالی‌که نیاز تهران به این تخت‌ها، حداقل ۳ برابر تخت‌های موجود است.
وی افزود: امیدوارم با راه‌اندازی مرکز طبی کودکان شماره ۲ در جنوب تهران که ۳۰ درصد تخت‌های آن می‌تواند کاربری مراقبت‌های ویژه داشته باشد، بار بزرگی نه‌تنها از تهران و جنوب تهران بلکه از کل کشور برداشته شود.

بدو، مرکز طبی کودکان ۲ را تنها بیمارستان مجهز کودکان در نیمه جنوبی تهران دانست و گفت: این بیمارستان می‌تواند از مرکز تا جنوب تهران را تحت پوشش قرار دهد و افزون بر این با توجه به اینکه ICU مخصوص حوادث و سوانح کودکان در کشور نداریم قسمتی از تخت‌های این بیمارستان می‌تواند به حوادث ترافیکی اختصاص پیدا کند.
رئیس مرکز طبی کودکان با اشاره به زمان بهره‌برداری از این پروژه گفت: فاز به فاز این بیمارستان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. امیدواریم در ۶ ماه آینده در قدم اول، اورژانس و ۲ بخش بستری، سپس اتاق‌های عمل و سرویس‌های مراقبت ویژه آماده خدمت‌رسانی شوند.
مرجع : مهر