به روز شده در ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۳:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ ساعت ۰۹:۲۸
کد مطلب : ۳۱۶۵۱۲

قیمت تیگو ۸ پرو در عربستان، یک‌سوم ایران است!

گروه اقتصادی: گجت نیوز: مدیران خودرو با قیمت‌گذاری جنجالی روی محصول جدید خود با انتقاد شدید کاربران مواجه شد؛ چرا که قیمت تیگو ۸ پرو در بازار منطقه از جمله در کشور عربستان، یک سوم قیمت ایران است.
قیمت تیگو ۸ پرو در عربستان، یک‌سوم ایران است!
مدیران خودرو به عنوان نماینده محصولات چری در بازار ایران به تازگی از چری تیگو ۸ پرو پرده برداشت و آن را با قیمت ۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان به بازار عرضه کرد، اما بلافاصله در فضای مجازی بسیاری از کاربران نسبت به این نوع قیمت‌گذاری اعتراض کردند؛ چرا که این شاسی بلند چینی در بازار منطقه از جمله عربستان با یک سوم قیمت ایران عرضه می‌شود.
 
قیمت تیگو ۸ پرو در عربستان
آگهی‌های فروشی که از تیگو ۸ پرو برای بازار خودرو عربستان منتشر شده حاکی از آن است که این شاسی بلند چینی با قیمت ۶۹ هزار ریال برابر با ۵۵۰ میلیون تومان (هر ریال عربستان ۸ هزار تومان) به فروش می‌رسد. این در حالی است که مدیران خودرو برای آن قیمت 1 میلیارد و 750 میلیون تومان را در نظر گرفته است؛ به بیانی دیگر قیمت Tiggo 8 Pro در بازار ایران سه برابر بازار کشورهای منطقه است.
گفتنی است تیگو ۸ پرو که اخیرا در بازار چین خاورمیانه، برزیل، روسیه و آمریکای جنوبی عرضه شده از امکانات مهمی چون کنترل در سربالایی و پایینی، ۶ کیسه هوا، سیستم ضد لغزش، سیستم پایداری الکترونیکی، رادار نقطه کور، سیستم کروز تطبیقی، سیستم یکپارچه کروز کمک و ترمز اضطراری خودکار بهره می‌برد.
برای این خودرو یک پیشرانه 1.6 لیتری TGDI توربو با تزریق سوخت مستقیم در نظر گرفته شده که می‌تواند قدرتی برابر با 197 اسب بخار و گشتاور 290 نیوتن‌متر را به تولید برساند. قدرت تولیدی از آن نیز توسط گیربکس 7 سرعت اتوماتیک 2 کلاچه به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند.