به روز شده در ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۸:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ ساعت ۱۵:۰۱
کد مطلب : ۳۱۶۶۵۹

نباید سرافکندگی برای ملت باقی بماند

نباید سرافکندگی برای ملت باقی بماند
گروه سیاسی: یک فعال سیاسی  گفت: شاهد بودیم مجلس همواره چوب لای چرخ آقای روحانی می‌گذاشت تا دولت دوازدهم نتواند کار را پیش ببرد، اما امروز نمی‌توانند به دولت سیزدهم آن فشار را وارد کنند؛ مجلس کاملاً سیاسی و جناحی برخورد می‌کند و برخوردهای جناحی آفت جامعه ماست.
اشرف بروجردی ، در خصوص تعامل اصلاح‌طلبان با دولت و حکومت، اظهار کرد: در شعارهایی که آقای رئیسی در زمان انتخابات دادند، بحث استفاده از همه نیروهای کارآمد و خبره و شایسته بود و اینکه دولت فراگیر را داشته باشند. امروز به نظر می‌رسد که این کاملاً یک شعار بوده و هرگز عملی نشد و بسیار یکدست.تر از آنچه که حتی در دوره آقای روحانی شاهد بودیم، شده است.
وی افزد: الان می‌بینیم از یک طیف واحد که عمدتاً هم طیف دوران آقای احمدی‌نژاد هستند، استفاده شده است. کمتر کسی را می‌بینیم که ما به عنوان کسی که یک رویکرد متفاوت دارد در این دولت حضور داشته باشد. بر همین اساس این علامت سوال در ذهن همه از جمله اصلاح‌طلبان هست که ما دولت را به چه دلیلی می‌خواهیم؟ برای اینکه دولت بتواند کارها را به خوبی تمشیت کند و افراد خبره و کارشناس و کارآمد بتوانند تصمیمات خوبی برای این سرزمین بگیرند. اما با این رویه‌ای که شاهد هستیم، عملاً چنین چیزی محقق نخواهد شد و اصلاح‌طلبان همواره در پی این بودند که نظام بتواند خواسته مردم و شرایط زیست مردم را بهینه کند.
این عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت بیان کرد: اگرچه ممکن است فردی با تفکر دیگری در قالب رئیس‌جمهور ظهور پیدا کند اما مهم این است که این فرد بتواند دولتی را معرفی کند که خبرگان در آن حضور دارند، به همین جهت اصلاح‌طلبان الان بیش از هر وقت دیگری احساس دلسردی و ناامیدی از روند پیشرفت کار را دارند به خصوص اینکه ما شاهد هستیم که مهره‌های دولت آقای احمدی‌نژاد حرف اول را در دولت سیزدهم می‌زنند و خود اصولگرایان نقدهای جدی به دولت آقای احمدی‌نژاد داشتند به ویژه در زمینه عدم رعایت انضباط مالی و تصمیمات نامناسب و عدم کارآمدی اما همچنان می‌بینیم همان افراد امروز در دولت سیزدهم حضور دارند. وی ادامه داد: این موضوع نگرانی ما را برای آینده ملت و سرزمین افزون کرده است. به خصوص امروز در سطح بین‌الملل و سیاست خارجی گاهی دیده‌ایم بدون اینکه مصالح کشور در نظر گرفته شود، تصمیم‌گیری می‌شود. فراموش کرده‌ایم که در گذشته ایران همیشه حرف اول را برای بسیاری از کشورهای منطقه داشت.
بروجردی ضمن اشاره به عملکرد مجلس، گفت: انتخابات مجلس توانست این نتایج را برای ما داشته باشد و این بسیار دردآور است. شاهد بودیم مجلس همواره چوب لای چرخ آقای روحانی می‌گذاشت تا دولت دوازدهم نتواند کار را پیش ببرد، اما امروز نمی‌توانند به دولت سیزدهم فشار وارد کنند؛ معلوم است که این افراد فرهیخته نیستند. مجلس کاملاً سیاسی و جناحی برخورد می‌کند. برخوردهای جناحی آفت جامعه ماست. چهار سال آینده را به گونه‌ای طراحی نکنید که سرافکندگی برای ملت باقی بماند.
این فعال سیاسی  در خصوص حذف چهره‌های با تجربه نظام نیز اظهار کرد: معتقدم اقداماتی که منجر به حذف نیروهای اولیه انقلاب و افراد با تجربه می‌شود، حاصل مشاوره‌های اشتباهی است که داده می‌شود و همچنین حاصل عملکرد کسانی است که قدرت در اختیار دارند.
وی اضافه کرد: آقای هاشمی سرمایه مملکت بود و آقایان خاتمی و ناطق نوری، لاریجانی و روحانی نیز از سرمایه‌های مملکت هستند و سال‌های سال تجربه اندوخته‌اند. مملکت شأن دارد و شخصیت‌های انسان‌ها محترم است؛ شما حق ندارید افراد را به خاطر منافع شخصی و جناحی خود نابود کنید. آیا همه باید از این بی‌منطقی حمایت کنند؟

 
برچسب ها: جامعه