کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

رونمایی از مرسدس بنز لوکس GLE 2023

30 دی 1400 ساعت 12:35


گروه گوناگون: ما تاکنون شایعات متعددی را درباره جدیدترین کوپه لوکس کلاس GLE مرسدس بنز شنیده ایم و حتی تصاویری نیز از آن منتشر شده است، اما اخیراً جاسوسان صنعت خودرو توانسته اند این خودرو را که 2023 Mercedes-Benz GLE نامیده می‌شود، در کشور‌های اسکاندیناوی و در حال انجام تست‌های زمستانی شکار کنند. به عبارت دیگر ما اکنون تصاویر واقعی و دقیقی از این خودرو و طراحی نهایی آن، در اختیار داریم.
بی شک نسخه فعلی مرسدس بنز کوپه GLE را نمی‌توان مدلی قدیمی در نظر گزفت، زیرا این نسل اول کوپه، در سال ۲۰۱۹ رونمایی شد و در سال ۲۰۲۱ راهی بازر‌های بین المللی شد. خود مرسدس بنز کلاس جی‌ال‌ئی که قبلاً مرسدس بنز کلاس ام نام داشت، یک خودروی شاسی‌بلند لوکس سایز متوسط است که توسط خودروساز آلمانی مرسدس بنز از سال ۱۹۹۹ تولید می‌شود. از نظر اندازه، کلاس جی ال ائی، بین مرسدس بنز کلاس جی‌ال‌سی کوچک‌تر و مرسدس بنز کلاس جی‌ال‌اس و بی بزرگتر قرار دارد. کلاس جی ال ائی، تاکنون شاهد چهار نسل بوده و از سال ۲۰۱۹ اولین نسل کوپه نیز به آن اضافه شد که اکنون و با فاصله بسیار اندکی شاهد توسعه نسل دوم کوپه جی ال ائی هستیم.
درست است که ما در ماه‌های اخیر نمونه‌های اولیه GLE را دیده‌ایم، اما در واقع این دومین باری است که تصاویر GLE کوپه را مشاهده می‌کنیم. عکاسان جاسوس صنعت خودرو مدتهاست که در کشور سوئد اردو زده اند تا این خودروی جدید را شکار کنند. علت انتخاب این کشور از سوی جاسوسان این بود که خودروساز آلمانی به طور معمول برای تست‌های زمستانی خودرو‌های جدید از مراکز خود در این کشور بهره می‌برد. در نهایت عکاسان موفق شدند این خودروی جدید را با رنگی قرمز و در هوای سرد و برفی سوئد شکار کنند. با پوشیدن یک پوشش استتاری ساده روی فاسیای جلو، می‌توان دید که دریچه‌های گوشه کمی کوچک‌تر هستند و به نظر می‌رسد که دیگر به دهانه باریک زیر مشبک متصل نیستند. پایین‌ترین دریچه نیز در مدل فعلی به دو قسمت تقسیم می‌شود.
در جلوتر، استتار اطراف چراغ‌های جلو نشان می‌دهد که طراحی مجدد ظریفی در راه است، به طوری که اندازه لنز‌ها احتمالاً اندکی کوچک می‌شود. همین امر در قسمت عقب نیز صدق می‌کند، با نوار استتار که فقط به چراغ‌های عقب بسته شده است. به سختی می‌توان فهمید که لنز‌ها واقعا کوچکتر هستند یا خیر، اما به سادگی می‌توان فهمید که این ترفندی هوشمندانه برای منحرف کردن توجهات از فاسیای عقب است. مدل فعلی دارای نکات عمودی باریکی در گوشه‌های پشت چرخ‌های عقب است که توسط یک خط بدنه برجسته که از قسمت پایینی درب بالابر عبور می‌کند، به هم متصل شده‌اند. خط بدنه در خودروی جدید، اما به سختی قابل مشاهده است و المان‌ها نیز از بین رفته اند.
در مقایسه با GLE SUV استاندارد، کوپه در حال حاضر پشت صاف تری دارد. این مشاهده نشان می‌دهد که مرسدس بنز در جهت مینیمالیستی و در تضاد کامل با دیگر رقیب آلمانی خود BMW، پیش می‌رود. همچنین ممکن است این خودروی آزمایشی از نمای عقب موجود خود در نسخه تولیدی استفاده نکند، زیرا علیرغم نبود استتار در این بخش، ما انتظار نداریم که مدل به‌روزرسانی شده آن چنین نمایی را دنبال کند. همچنین به نظر نمی‌رسد که شکار این خودرو نشانگر این باشد که ما این خودرو را زودتر از موعد در بازار ببینیم و در بدترین حالت، ممکن است اواخر امسال یا حتی در اوایل سال ۲۰۲۳ عرضه شود.
در خصوص مشخصات داخلی نسل جدید کوپه GLE هنوز اطلاعات رسمی تأیید شده‌ای وجود ندارد، اما از طریق نسل فعلی این خودرو می‌توان حدس‌هایی را مطرح کرد. در مورد طراحی داخلی هم مطمئناً هنوز نمی‌توان چیزی گفت، زیرا از طریق تصاویر موجود نمی‌توان فضای داخلی خودرو را مشاهده کرد. کم و بیش مشخص است که GLE کوپه به یک سیستم اطلاعات سرگرمی کاملاً جدید مجهز خواهد شد که شاید فراتر از سیستم فعلی MBUX خواهد بود. نسل فعلی این کوپه از یک پیشرانه ۳ لیتری هیبرید بهره می‌برد که ۴۲۹ اسب بخار قدرت و ۶۱۰۰ دور در دقیقه را عرضه می‌کند. این توان از طریق یک گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک قابل تعویض به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. می‌توان انتظار داشت که مرسدس بنز برای کوپه ۲۰۲۳ موتور احتمالاً پرقدرت‌تر را ارائه دهد.


کد مطلب: 316742

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/316742/رونمایی-مرسدس-بنز-لوکس-gle-2023

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir