به روز شده در ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۸:۵۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ ساعت ۱۱:۴۸
کد مطلب : ۳۱۶۸۱۱
انتقاد شدید یك مرجع تقلید از کاهش ارزش پول ملی:

زمانی با 30 هزار تومان می‌شد خانه خرید، اما الان یک کیلو میوه هم نمی‌دهند!

زمانی با 30 هزار تومان می‌شد خانه خرید، اما الان یک کیلو میوه هم نمی‌دهند!
گروه اقتصادی: یك مرجع تقلید با انتقاد از کاهش ارزش پول ملی کشور خاطرنشان کرد: ارزش پول ملی ما در مقایسه با بسیاری از کشورهای پایین است.
 ‌آیت‌الله نوری همدانی در دیدار رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر ضرورت بانکداری بدون ربا اظهار داشت: نگاه اسلام به مسائل اقتصادی بر حول محور تولید و اشتغال می باشد، تقویت بنیه اقتصادی و خودکفایی کشور تنها در سایه رشد و شکوفایی صنعت، تجارت و کشاورزی ممکن می باشد از این رو لازم است به این موضوعات توجه ویژه‌ای داشته باشید.
وی با انتقاد از گرفتن دیر کرد از سوی بانک ها افزود: قرآن دو گناه را بسیار نکوهش فرموده، نخست پذیرش ذلت و قبول سلطه استکبار و دوم ربا؛ چرا که بر اثر این دو گناه کرامت انسان ها از بین می رود و سبب ایجاد فقر در جامعه می‌گردد از این رو در تدوین قوانین بانکی باید دستورات و موازین اسلامی به دقت مورد توجه قرار بگیرد.
وی در ادامه تصریح کرد: یکی از مشکلات بزرگ امروز بانک ها این است که در اسلام پول گرفتن برای تأخیر ادای قرض، حرام است ولی متأسفانه این مشکل در بانک ها معمول است؛ در حالی که نباید چنین باشد و بارها گفته ایم که دیر کرد نوعی ربا بوده و حرام است، بنده تا ریشه کنی ربا در این کشور برای تذکر دادن در هر زمانی مصمم هستم و به رؤساء قبلی بانک مرکزی هم گفته‌ام.با آقایان سیف و همتی مسئله اخذ دیر کرد تسهیلات توسط بانک‌ها را به عنوان ربای حرام مطرح کردیم و خواستیم دیرکرد را بردارند، اما نشد و نتوانستند.
آیت‌الله نوری همدانی ‌یکی از مهمترین وظایف بانک ها را رونق بخشی به صنعت و تولید دانست و خاطر نشان کرد: مشی اول بانک ها سپردن سرمایه به دست افراد با تجربه و متعهدی باشد که با ایجاد زمینه‌های تولید، کار آفرینی و اشتغال زایی بوجود بیاورند تا هم وضعیت معیشت مردم بهتر شود و هم سبب رشد اقتصادی کشور شود.
وی در ادامه به بیان مشکلات اقتصادی موجود در جامعه پرداخت و با انتقاد از کاهش ارزش پول ملی کشور خاطرنشان کردند: امروز باید تدابیری اندیشیده شود تا بتوانیم این خلأ را جبران کنیم؛ ارزش پول ملی ما در مقایسه با بسیاری از کشورهای پایین است، ما باید اشکالات موجود در این زمینه را رفع کنیم.زمانی با 30 هزار تومان می‌شد خانه خرید، اما الان یک کیلو میوه هم نمی‌دهند! 
برچسب ها: بانک مرکزی

۱۴۰۰/۱۱/۰۱ ۱۳:۰۲
مراجع چرا بعد از 20 سال یادشون افتاده که هر روز داره از ارزش پول مملکت کاسته میشه!!؟ این وضعیت از دوره احمدی نژاد شروع شد و تا الان ادامه داره و چون چندین رییس دولت با تفکرات حزبی مختلف سر کار اومدن و این مشکل حل نشده به این معنی است که ریشه مشکل جای دیگری است نه در انتخاب رییس جمهور و دولت و ... (381756)
۱۴۰۰/۱۱/۰۱ ۱۹:۴۲
دولتها بعد از انقلاب با بالا بردن عمدی تورم به غارت ثروت ایرانیان پرداخته اند.چون این دولتها دانش و توان تولید ثروت نداشته اند واز مال مردم چهل سال است که ارتزاق می کنند. (381763)
۱۴۰۰/۱۱/۰۱ ۲۰:۳۰
امان از عوامفرببی اینا باید از روحانیون شجاع زمان شاه که بی محابا علیه ظلمهای حاکم حرف می زدن یاد بگیرن آیا غارت شدن مردم در بورس، افزایش خفت بار اختلاف طبقاتی و .... ظلم نیست؟ (381765)
۱۴۰۰/۱۱/۰۱ ۲۰:۳۸
ببین چه کردین توی این 40 و چند سال؟ (381768)
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۱۱/۰۱ ۲۳:۳۸
از قدیم گفتن باید حرف حق را از کودک یا دیوانه شنید (381772)
خر
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۱۱/۰۲ ۰۸:۰۴
شب ادراری بچه ها را از خواب بیدار می کند ولی.... (381781)
۱۴۰۰/۱۱/۰۲ ۰۸:۳۸
دیر کردی حاج آقا! ما سالهاست منتظریم شما و امثال شما حرفی بزنید. (381783)
پاسخ بدید
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۱۱/۰۲ ۲۲:۰۷
حتما شوخیت گرفته!! چرا بعد از اتقلاب بانک ها رو اسلامی نکردید؟؟؟ و از اون بدتر، چرا بعد از 43 سال هنوز بانکها اسلامی نشدن؟؟؟؟؟ یقینا یه چیزایی تو این وسط درست نیست!!!!!! پس شماها چیکار میکردید لابد دنبال کلمات جایگزین دلفریب! برای ربا بودید!!! (381806)
۱۴۰۰/۱۱/۰۴ ۰۰:۳۶
یه حشره ای هست به نام ... که زنده خواره و بسیار خطرناک برای دیگر حشرات حتی همنوعانش!!! سرچ کنید تا با چهره ترسناکش آشنا بشید (381851)