به روز شده در ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۳:۰۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ ساعت ۱۸:۲۸
کد مطلب : ۳۱۶۸۷۷

كشف لاشه هواپیمای جنگ جهانی دوم

كشف لاشه هواپیمای جنگ جهانی دوم
گروه گوناگون: لاشه هواپیمای ناپدید شده در جنگ جهانی دوم پس از ۷۷ سال در رشته کوه‌های هیمالیا در هند پیدا شد.
ای سی-۴۶ با ۱۳ سرنشین از کون‌مینگ در جنوب چین در هفته اول سال ۱۹۴۵ در هوای طوفانی بر فراز بخش کوهستانی ایالت «آروناچال پرادش» هند ناپدید شد.رهبری تیم جستجو برای یافتن این هواپیما را کلایتون کولز که یک آمریکایی است بر عهده داشت. او این عملیات را به درخواست بیل شرر، پسر یکی از سرنشینان این پرواز محکوم به فنا بر عهده گرفت.گروه کولز و تیم راهنمای او که از افراد محلی تشکیل شده بود، ماه‌ها به جستجوی خود حتی در دمای انجماد ادامه دادند.
سه راهنمای این گروه جستجو در ابتدای کار و در حالی که به دلیل طوفان برفی در ماه سپتامبر در یک کمپ مستقر شده بودند، بر اثر سرمازدگی جان باختند.
در هر حال اعضای تیم جستجو ماه گذشته پس از آنکه به لاشه هواپیمایی روی یک کوه پوشیده از برف برخورد کردند، دریافتند که شماره دم این هواپیما با شماره هواپیمای ناپدید شده یکی است.
البته تیم جستجو به بقایای انسانی در اطراف لاشه این هواپیما دست نیافت.بیل شرر که از کولز خواسته بود تا هواپیمایی که پدرش سرنشین آن بوده است را پیدا کند، به خبرگزاری فرانسه گفت: «تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که من خیلی خوشحالم، زیرا اینک می‌دانم او کجاست. غم‌انگیز است اما خوشحال کننده.»
او  نوشت: «من بدون پدر بزرگ شدم. تنها چیزی که به ذهنم می‌رسد این است که مادر بیچاره‌ام، یک تلگرام دریافت کرد و فهمید که شوهرش مفقود شده و او با من تنها مانده است، یک نوزاد ۱۳ ماهه.»صدها هواپیمای نظامی آمریکا در حوالی هند، چین و میانمار در طول جنگ جهانی دوم ناپدید شدند.
اگر چه گفته می‌شود آتش پدافند نیروهای ژاپنی عامل سقوط برخی از هواپیماها بوده‌اند اما کولز بر این نظر است که بیشتر این هواپیماها به دلیل شرایط آب و هوایی مانند طوفان سقوط کرده‌اند.

 
برچسب ها: جنگ جهانی دوم
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *