به روز شده در ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۴:۲۹
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ ساعت ۱۰:۴۷
کد مطلب : ۳۱۶۹۱۷

اوکراین ۲۴ شرکت روسی را تحریم کرد

اوکراین ۲۴ شرکت روسی را تحریم کرد
گروه بین الملل: ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین فرمان شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین برای اعمال تحریم‌ها علیه چند شرکت روسی را تایید کرد.
لیست سیاه شامل شرکت‌های ساختمانی Lenpromtransproyekt و Geozemstroy و همچنین یک شرکت بیمه روسی به نام Insurance Business Group است. در این فهرست همچنین به مرکز توسعه فرهنگ دولتی سواستوپل، بنیاد میراث فرهنگی ملی برای پروژه‌های اجتماعی و فرهنگی، خدمات امنیتی دپارتمان وزارت حمل‌ونقل روسیه و شرکت هلدینگ ترانسستروی اشاره شده است. به طور کلی، فهرست دارای ۲۴ شرکت است که دولت کی‌یف آن‌ها را مسئول "ساخت و ساز غیرقانونی و استفاده از بخش راه آهن مسیر حمل و نقل در سراسر تنگه کرچ"، سازماندهی خدمات ریلی بین کریمه و سرزمین اصلی روسیه و "آسیب رساندن به میراث فرهنگی ملی در قلمرو سواستوپل" می‌داند.
پس از کودتای فوریه ۲۰۱۴ در اوکراین، مقامات کریمه و سواستوپل همه پرسی را در مورد موضوع اتحاد مجدد با روسیه برگزار کردند. رای گیری در ۱۶ مارس با مشارکت بیش از ۸۰ درصد برگزار شد. اتحاد مجدد با روسیه با ۹۶.۷ درصد در کریمه و ۹۵.۶ درصد در سواستوپل حمایت شد. رئیس جمهور روسیه در ۱۸ مارس معاهده الحاق جمهوری کریمه و سواستوپل به فدراسیون روسیه را امضا کرد. مجلس فدرال روسیه این معاهده را در ۲۱ مارس تصویب کرد. علیرغم نتیجه صریح همه پرسی، کی‌یف از به رسمیت شناختن کریمه به عنوان بخشی از روسیه خودداری کرده است.زلنسکی همچنین فرمان شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین برای اعمال تحریم‌ها علیه یوری چایکا، نماینده تام الاختیار رئیس‌جمهور روسیه در منطقه فدرال قفقاز شمالی را تأیید کرده است. این تحریم‌ها که برای یک دوره پنج ساله اعمال شده‌اند، شامل مسدود کردن دارایی‌ها در اوکراین و تعلیق تراکنش‌های مالی است.
برچسب ها: اوکراین
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *