به روز شده در ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۴:۲۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ ساعت ۱۳:۳۸
کد مطلب : ۳۱۶۹۷۰

فیل آفریقایی در پدیده‌ای نادر دوقلو زایید

فیل آفریقایی در پدیده‌ای نادر دوقلو زایید
گروه جامعه: مسئولان حفاظت از محیط زیست کنیا از تولد نادر یک جفت فیل دوقلو خبر دادند.به گزارش ایسنا، به گفته مسئولان، فیل مادر "بورا" نام دارد و به طور اتفاقی توسط گروهی از گردشگران به همراه بچه‌هایش در آخر هفته گذشته در منطقه حفاظت‌شده "سامبورو" مشاهده شد.
 
تصاویر ارسالی، این دو نوزاد را در حالی که با مادر و خواهر بزرگشان در دشت پرسه می‌زنند و با محیط زندگی خود آشنا می‌شوند، نشان می‌دهد.فیل‌های آفریقایی طولانی‌ترین دوران بارداری را در میان پستانداران خشکی دارند. بارداری آنها ۲۲ ماه طول می‌کشد و حدودا هر چهار سال یکبار زایمان دارند.

همچنین وضع حمل دوقلو در میان فیل‌ها پدیده‌ای نادر است و تنها در یک درصد از این جانوران مشاهده شده است. بعلاوه احتمال زنده ماندن هر دو بچه فیل بالا نیست چرا که بعید است فیل مادر به اندازه کافی شیر داشته باشد. دوقلوهایی که پیش از این در سال ۲۰۰۶ متولد شده بودند تنها چند روز زنده ماندند.به گزارش یورونیوز، با این حال، تولد این دو بچه فیل نر و ماده در جمعیت رو به کاهش و در خطر فیل‌های شمال کنیا، مایه شادی کنشگران حفظ این جانور است.
برچسب ها: محیط زیست
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *