به روز شده در ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۸:۵۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ ساعت ۱۴:۳۵
کد مطلب : ۳۱۷۳۷۷

شاخص کل ۲۱ هزار و ۸۲۴ واحد دیگر ریخت

شاخص کل ۲۱ هزار و ۸۲۴ واحد دیگر ریخت
گروه اقتصادی: امروز دوشنبه ( ۴ بهمن ۱۴۰۰) شاخص کل بورس با کاهش ۲۱ هزار و ۸۲۴ واحدی به یک میلیون و ۲۳۴ هزار واحد رسید تا حرکت آن بر خلاف جهت وعده هایی که تاکنون به سهامداران داده شده است، ادامه دار باشد. اما شاخص کل (هم‌وزن) منفی بود و با ۴ هزار و ۲۷۳ واحد کاهش به ۳۲۳ هزار و ۹۷۳ واحد رسید. امروز در بازار سرمایه  ۲۳۹ نماد صف فروش و فقط ۲۳ نماد صف خرید بودند.
معامله‌گران امروز در بازار سرمایه ۲۹۶ هزار و ۲۱۸ معامله به ارزش ۲ هزار و ۷۸۳ میلیارد تومان انجام دادند.
 
امروز نمادهای فملی، فارس، کچاد، تاپیکو، وامید، فولاد و جم بیشترین تاثیر  منفی را بر شاخص کل بورس داشتند. همچنین امروز نمادهای خودرو، شتران و وپارس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند.  
اما امروز شاخص فرابورس با کاهش حدود ۱۱۲ واحدی به ۱۷ هزار و ۲۴۲ واحد رسید. تعداد معاملات انجام شده در فرابورس نیز ۱۶۰ هزار و  ۴۲۰ معامله بود.
 
امروز نمادهای شگویا، مارون، شاوان، سمگا، کگهر، شبصیر و  فجهان بیشترین تاثیر منفی را روی شاخص فرابورس داشتند. همچنین نمادهای سرچشمه، وهور و تجلی نیز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس داشتند.  
همچنین به گزارش اقتصاد آنلاین،  آخرین قیمت ۲۷نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۷۰نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها امروز ۴۱۵میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند. ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود دوهزار و۲۴۵میلیارد تومان رسید.اشخاص حقوقی ۳۳درصد یعنی ۷۳۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۹درصد از کل معاملات شد.بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «فلزات اساسی» و «سرمایه‌گذاری‌ها» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «اطلاعات و ارتباطات» و «تجارت عمده فروشی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.سه نماد «فملی»، «تاپیکو» و «نوری» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «وحافظح»، «خودرو» و «قرن» معطوف بود.
برچسب ها: بورس