به روز شده در ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۸:۵۳
 
۴
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ ساعت ۱۸:۰۲
کد مطلب : ۳۱۷۴۱۹

خرس قطبی گوزن شمالی شکار می‌کند

خرس قطبی گوزن شمالی شکار می‌کند
گروه فیلم:این فیلم نادر که یک خرس قطبی را در حال شکار یک گوزن شمالی درون آب در نروژ نشان می‌دهد، می‌تواند نشانه‌ای بارز از اثرات تغییرات اقلیمی باشد.این فیلم که بوسیله یک گروه پژوهشی در ایستگاه علمی دانشمندان لهستانی در شبه‌جزیره سوالبارد نروژ گرفته شده است، یک خرس قطبی ماده  را نشان می‌دهد که یک گوزن شمالی نر را درون آب خفه می‌کند و بعد لاشه او را به ساحل می‌کشد.
....
تغییرات اقلیمی باعث ذوب شدن و کاهش مساحت پهنه یخ‌زده قطبی در این منطقه شده است و در نتیجه خرس‌های قطبی مدت بیشتری را بر روی زمین می‌گذرانند.فک‌های حلقه‌دار که یکی از غذای اصلی خرس‌های قطبی هستند، برای زندگی به شدت به یخ‌های قطبی متکی هستند و تقریبا هیچگاه به خشکی نمی‌آیند. افزایش دمای هوا و ذوب شدن زودرس یخ‌ها باعث می‌شود که بچه‌ فک‌ها پیش از موعد از مادرانشان جدا شوند و در معرض تهدید عوامل محیطی و شکارچیان قرار گیرند. بنایراین جمعیت این فک‌ها رو به کاهش نهاده است.

در مقابل شمار گوزن‌های شمالی در این منطقه از هنگام ممنوع شدن شکارشان در سال ۱۹۲۵ به طور مداوم در حال افزایش بوده است.این حادثه یکی دیگر از مشاهدات در این منطقه نروژ در فاصله اندکی بیش  از ۱۰۰۰ کیلومتری قطب شمال است که نشان می‌دهد خرس‌های قطبی به علت محدود شدن دسترسی‌شان به رژیم غذایی طبیعی‌شان به طور فزاینده‌ای به شکار حیوانات زمین‌زی روی آورده‌اند. حدود ۳۰۰ راس خرس قطبی مقیم در این منطقه در کنار حدود راس گوزن شمالی زندگی می‌کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *