به روز شده در ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۸:۵۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ ساعت ۱۸:۳۷
کد مطلب : ۳۱۷۴۳۳

جزئیاتی از ضرر مالی ثروتمندترین مردان جهان

جزئیاتی از ضرر مالی ثروتمندترین مردان جهان
گروه اقتصادی:در پی کاهش سهام شرکت‌ های بازی آنلاین، جف بزوس و ایلان ماسک چند میلیارد دلار ضرر کردند. هفته گذشته، سهام شرکت‌های فناوری و بازی‌های آنلاین سقوط کرد که براساس گزارشات شاخص‌های اصلی این شرکت‌ها در مقایسه با زمان شیوع همه‌گیری کرونا  بیش‌ترین کاهش را داشته است.

به گزارش سایت alarabiya،  در پی کاهش سهام شرکت‌های فناوری، ثروتمندان جهان همچون جف بزوس و ایلان ماسک ضرر میلیاردی کردند.  بنیانگذار  آمازون، جف بزوس، ۲۰ میلیارد دلار از دارایی خود را از دست داد، ثروت بنیانگذار پادشاه رمزنگاری بایننس، ژانگ بینچائو، حدود ۱۷.۷ میلیارد دلار  و دارایی مارک زاکربرگ ۱۰.۴ دلار نیز کاهش یافت. در عرض یک هفته، ارز‌های رمزپایه بیش از یک تریلیون دلار از سرمایه بازار خود را از دست دادند، زیرا قیمت بیت کوین به پایین‌ترین سطح خود در ۶ ماه گذشته رسید و این ضرر بر بقیه دارایی‌های دیجیتال نیز تأثیر گذاشت.


ایلان ماسک، ثروتمندترین مرد جهان، بیش از ۹ درصد از دارایی خود را از دست داد و در صدر فهرست بازنده‌ها قرار گرفت، گفته شده برنارد آرنو توانست در این هفته از ضرر جلوگیری کند و جایگاه دومین ثروتمند جهان را از آن خود کند.