به روز شده در ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۳:۲۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ ساعت ۱۴:۲۷
کد مطلب : ۳۱۷۷۸۸

کشف بیش از ۲۲۰ گونه جانوری و گیاهی جدید

کشف بیش از ۲۲۰ گونه جانوری و گیاهی جدید
گروه جامعه: صندوق جهانی طبیعت (WWF) اعلام کرد: بیش از ۲۲۰ گونه جانوری و گیاهی جدید در جنوب شرق آسیا کشف شده است.به گزارش ایسنا، صندوق جهانی طبیعت اعلام کرد: در مجموع ۱۵۵ گونه گیاه، ۱۶ گونه ماهی، ۱۷ دوزیست، ۳۵ خزنده و یک پستاندار در منطقه بزرگ "مکونگ" در جنوب شرقی آسیا یافت شده است.
یک گونه میمون، قورباغه سر درشت و یک گونه سمندر (knobbly newt) از جمله ۲۲۴ گونه جدیدی هستند که در  این نقطه کانونی از حیات وحش کشف شده‌اند.

این صندوق در اطلاعیه خود آورده است: یافته های جدید نشان داد این منطقه که شامل کامبوج، لائوس، میانمار، تایلند و ویتنام می شود، از نظر تنوع حیات وحش غنی است، اما همچنین حفاظت از گونه ها و زیستگاه های آن در برابر آسیبها ضروری است.در میان اکتشافات جدید یک میمون پوپا لانگور نیز وجود دارد که انتظار می‌رود در لیست گونه های در معرض خطر انقراض قرار گیرد.

به گزارش ایسنا به نقل از اسکای نیوز، تصور می شود که حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ لانگور در چهار مکان ایزوله شده در طبیعت زندگی می کنند و خطراتی همچون شکار، از بین رفتن زیستگاه، کشاورزی و استخراج الوار آنها را تهدید می کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *