به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۲:۲۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۲۴ ساعت ۱۳:۱۰
کد مطلب : ۳۲۱۱۲۸

سیگار الکترونیکی کمک به ترک سیگار نمی‌کند

سیگار الکترونیکی کمک به ترک سیگار نمی‌کند
گروه علمی:سیگارهای الکترونیکی به عنوان کمکی برای ترک سیگار تبلیغ می شوند، اما یک مطالعه جدید نشان می دهد که این یک باور اشتباه است.محققان دریافتند که استفاده از سیگارهای الکترونیکی منجر به تلاش‌های موفقیت آمیز کمتری نسبت به سایر وسایل کمکی برای ترک سیگار می‌شود.
 
«جان پیرس»، نویسنده این مطالعه از دانشگاه کالیفرنیا، می‌گوید: «من فکر می‌کنم تصویر سیگار الکترونیکی به عنوان تنها چیزی که به همه کمک می‌کند تا سیگار را ترک کند، اشتباه است.»پیرس گفت: «ترک سیگار سخت‌ترین کاری است که بسیاری از مردم می‌توانند انجام دهند. ما هیچ روش موفق واقعاً خوبی برای انجام آن نداریم. فقط انگیزه است که بسیار مهم است.»

محققان در این مطالعه، اطلاعاتی را در مورد بیش از ۳۵۰۰ سیگاری که سعی در ترک سیگار داشتند جمع آوری کردند.از شرکت کنندگان پرسیده شد که برای ترک چه چیزی از جمله سیگارهای الکترونیکی، چسب‌های نیکوتینی، آدامس‌ها، اسپری‌های بینی، قرص‌ها، سایر محصولات تنباکو، یا داروهای شانتیکس (وارنیکلین)، ولبوترین یا زیبان (بوپروپیون) استفاده کردند.

این شرکت کنندگان حداقل به مدت ۱۲ ماه تحت نظر بودند.در سال ۲۰۱۷، بیش از ۱۲ درصد از کسانی که اخیراً سعی در ترک سیگار داشته اند، گفته بودند که از سیگار الکترونیکی به تنهایی یا همراه با سایر محصولات استفاده می‌کنند. حدود ۲.۵ درصد گفتند که از سایر محصولات تنباکو استفاده می‌کنند.حدود ۲۱٪ از جایگزین‌های نیکوتین یا یکی از داروها استفاده کردند و ۶۴٪ فقط سیگار را بدون هیچ جایگزینی ترک کردند.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *