به روز شده در ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۱۶:۰۸
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۲/۰۲ ساعت ۰۸:۵۳
کد مطلب : ۳۲۲۳۷۲

مجری محبوب تلویزیون در مسیر عادل فردوسی‌پور؟

مجری محبوب تلویزیون در مسیر عادل فردوسی‌پور؟
گروه فرهنگی: محمد دلاوری از معدود مجریان برنامه‌های چالشی، انتقادی و مطالبه‌گر این سال‌های تلویزیون است. مجری‌ای که وقتی جلوی یک مقام مسئول می‌نشیند، برخلاف برخی دیگر مجریان، مخاطب احساس نمی‌کند که او لباس رزم پوشیده و قرار است به جنگ با جبهه سیاسی خاصی برود، سوالات صریحش هیچگاه رنگ و بوی بازجویی به‌خود نمی‌گیرد، کلامش خیلی تلخ و رسمی و عصا قورت داده نیست اما در عین حال هیچگاه حریم شخصی فرد مقابلش را خدشه‌دار نمی‌کند. این‌ها همه ویژگی‌هایی است که محمد دلاوری را به چهره‌ای متفاوت در قاب تلویزیون تبدیل کرده است.

 در میان مجریان تلویزیون، عادل فردوسی‌پور تنها کسی بود که صریح و ورای مستطیل سبز به مسائل ورزشی و اجتماعی می‌پرداخت و با همین رویه توانسته بود جلوی بسیاری از اتفاقات را بگیرد. همین مسئله هم بر محبوبیتش افزود تا اینکه او رفت و دیگر شاهد یک برنامه جذاب تلویزیونی که بتواند بازگو‌کننده مشکلات مردم و منتقد برخی از مسئولان باشد نبودیم. یعنی برنامه‌هایی یکنواخت با خط مشی مشخصی را از تلویزیون شاهد بودیم که همین مسئله باعث شده است که کمی حوصله مخاطبان سر برود. حالا بعد از مدت‌ها، تلویزیون، مجری متفاوت دیگری را به خود دیده است.

نامش محمد دلاوری است که مجری برنامه تهران ۲۰ است. او هم در قالب مجری، رویکردی قابل توجه دارد یعنی منتقد است و رک و بی‌پرده مشکلات و انتظارات مردم را به مسئولی که روبه رویش نشسته یا از تلویزیون نظاره‌گر اوست، بازگو می‌کند و در پاره‌ای از موارد با سوال‌هایش مسئولان را به چالش می‌کشاند.

جالب اینجاست که محمد دلاوری مجری صدا وسیماست اما از این سازمان هم انتقاد می‌کند مثل برنامه دو شب قبل‌اش که ازعدم اجرای طرح عقب‌نشینی از سواحل توسط صدا و سیما انتقاد کرد و گفت: «از نهادهای مسئول خواهش می‌کنیم اگر صداوسیما عقب‌نشینی نکرد، برخورد جدی کنید و مجموعه‌های تفریحی صدا و سیما را تخریب کنید».

همین رفتارها از او یک مجری متفاوت ساخته که امیدواریم تا آخر همین رویه را ادامه دهد. چرا که با اقبال کاربران شبکه‌های اجتماعی هم روبرو شده است این مسئله را می‌توان از واکنش‌هایشان مشاهده کرد.مثلا یکی از کاربران در این باره نوشته است: «محمد دلاوری و تهران ۲۰ رو با دقت میبینم چون معمولا همچین اجراها و همچین برنامه‌هایی توی صدا و سیما خیلی جایش خالی است.»

کاربر دیگری گفته است: «آفرین به محمد دلاوری. بالاخره تو صدا و سیما هم یکی پیدا شد حرف مردمو بزنه».
دیگری نوشت: «محمد دلاوری‎ خبرنگار با وجدان ‎صداوسیما واقعا همه اهل رسانه مثل شما کار میکردن هیچ مسئولی جرات خیانت به بیت المال را نداشت».یکی دیگر از کاربران اینطور می‌نویسد: «اینکه خبرنگار صدا و سیما باشی اما منتقدش باشی یه دنیا توش حرف است».
مرجع : روزنامه آفتاب یزد
برچسب ها: محمد دلاوری

۱۴۰۰/۱۲/۰۲ ۰۹:۱۶
حود گویی و خود خندی به به چه هنرمندی ! ! ! (383435)
مهدی قادری
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۱۲/۰۲ ۱۳:۳۰
پیشنهاد میکنم کتاب 976 روزدر پس کوچه های اروپای ایشون رو بخونید فوق العاست (383443)
۱۴۰۰/۱۲/۰۲ ۱۵:۳۲
رادیو اقتصاد هم یه امیرحسین راسخ داره.......... (383454)
۱۴۰۰/۱۲/۰۲ ۱۵:۳۵
وقتی طول زندگی تا به این اندازه کوتاه است عقل حکم میکند انسان با شرافت زندگی کند طول زندگی مهم نیست چون عمر دست خداست اما عرض زندگی بسیار مهمه چون انسان باید ثابت کنه به معنای واقعی انسانه و باید مثل عادل فردوسی پور و محمد دلاوری شجاع و پاک باشی به نظر من چون این دو شخص دوست داشتنی ریگی به کفش ندارن تا این حد شجاعت و مردانگی را از خود بروز میدن و اهل چاپلوسی و پاچه خواری نیستند مانند بعضی از مجریان پاچه خوار که همه آنها را میشناسند تا سر حد نفرت از آنان بیزارند آفرین بر دلاوری عزیز وشجاع (383455)