به روز شده در ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۱۶:۰۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۲/۰۳ ساعت ۰۹:۱۵
کد مطلب : ۳۲۲۶۱۰

دستگیری سارقان حرفه‌ای منازل در پایتخت

دستگیری سارقان حرفه‌ای منازل در پایتخت
گروه حوادث: دو سارق منزل که پس از اطمینان از نبود صاحبخانه، اموال باارزش را سرقت می‌کردند، دستگیر شدند. سرهنگ کارآگاه سید‌علی شریفی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت بیان کرد: در پی شکایت یكی از شهروندان مبنی بر سرقت منزل پرونده‌ای در کلانتری 133 شهرزیبا تشکیل و برای دستگیری متهمان به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد.

وی عنوان کرد: شاکی اظهار کرد یازدهم آبان‌ماه سارق یا سارقان از طریق بالکن با شکستن قفل در وارد منزل وی شده و اموالی را شامل طلاجات، ساعت مچی و‌... جمعا به ارزش تقریبی 130 میلیون تومان سرقت کرده‌اند. این مقام انتظامی تصریح کرد: با وصول پرونده تحقیقات لازم در خصوص شناسایی سارق یا سارقان و کشف جرم انجام گرفت كه با بهره‌گیری از شیوه‌های جدید و علمی پی‌جویی جرم هویت مرتكب به نام عزیز که از سارقان سابقه‌دار است، به دست آمد.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران ابراز کرد: در ادامه پیگیری موضوع مشخص شد‌ متهم به همراه یکی از دوستانش به نام امیر توسط کلانتری 139 مرزداران به اتهام دیگری دستگیر شده‌اند. در ادامه هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی انجام شد و متهمان در اختیار پایگاه دوم آگاهی قرار گرفتند. سرهنگ کارآگاه شریفی افزود: در تحقیقات انجام‌شده، متهم منکر سرقت بود اما با توجه به مستندات موجود به سرقت از منزل شاکی اعتراف و شیوه و شگرد خود را این‌گونه عنوان كرد كه در ساعات اولیه بعد از غروب آفتاب از خلوتی محل‌ها استفاده کرده و منازلی که صاحبخانه در آن حضور نداشته و برق آنجا خاموش بوده را شناسایی و اقدام به سرقت می‌کردند.رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران گفت: در‌حال‌حاضر متهم و همدستش در پایگاه دوم تحت نظر هستند و تحقیقات تکمیلی با هدف کشف سایر جرائم احتمالی از سوی آنها کماکان در دستور کار است.
مرجع : روزنامه شرق
برچسب ها: سرقت حوادث