به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۳:۵۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۲/۰۴ ساعت ۱۴:۳۶
کد مطلب : ۳۲۲۸۸۴

یک حراجی استثنایی از شاهکارهای هنری

یک حراجی استثنایی از شاهکارهای هنری
گروه فرهنگی:آثار هنری هنرمندان نامداری همچون «رنه ماگریت» و «کلود مونه» در حراجی پیش‌رو ساتبیز به مزایده گذاشته می‌شوند.تابلو نقاشی «امپراتوری نور» اثر «رنه ماگریت» که خیابانی را در شب و زیر آسمان آبی به تصویر می‌کشد، می‌تواند در هفته‌های پیش رو رکورد جدیدی را برای آثار یک هنرمند بلژیکی سورئال به ثبت برساند.
حراجی ساتبیز از این تابلو نقاشی به عنوان «شاهکار هنر قرن بیستم» یاد کرده است و قیمت حدودی آن را بیش از ۴۵ میلیون پوند معادل ۶۰ میلیون دلار برآورد کرده است.

این تابلو نقاشی گل سرسبد حراجی هنر مدرن و معاصر فصل بهار ساتبیز خواهد بود. البته در این حراجی آثار ارزشمندی همچون نقاشی‌های «کلود مونه» نقاش امپرسیونیست، «پیکاسو»، «ون‌گوگ»، «دیوید هاکنی» و آثار سایر نقاشان چیره‌دست نیز ارائه خواهد شد.تابلو نقاشی «امپراتوری نور» که در سال ۱۹۶۱ خلق شده است یکی از مجموعه تابلوهای ۱۷ عددی رنگ روغن مشابه و  یکی از ۱۰ تابلو نقاشی با موضوع مشابه‌ای است که در فاصله بین دهه ۴۰ تا ۶۰ توسط این «ماگریت» خلق شده است.

تابلو نقاشی که به زودی در حراجی ارائه می‌شود توسط «ماگریت» برای یکی از دوستانش خلق شده بود و از زمان تاکنون در مجموعه این خانواده باقی مانده است. این نقاشی خیابان تاریکی در بروکسل را به تصویر می‌کشد.
۵ تابلو نقاشی از «مونه» که در حوالی ۱۸۸۰ تا ۱۸۹۰ خلق شده‌اند و در مجموع ۵۰ میلیون دلار برآورد شده است نیز در این حراجی ارائه می‌شوند.
برچسب ها: تابلو نقاشی