به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۳:۲۵
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۲/۱۱ ساعت ۱۲:۵۷
کد مطلب : ۳۲۴۰۷۹

کشتی حامل خودروهای لوکس غرق شد

کشتی حامل خودروهای لوکس غرق شد
گروه اقتصادی: کشتی باری حامل هزاران دستگاه خودروی لوکس از جمله پورشه و بنتلی پس از گذشت حدود دو هفته از آتش سوزی در این کشتی، روز سه شنبه در سواحل آزور پرتغال غرق شد.به گزارش ایسنا، خائو مندس کابکاس، کاپیتان نزدیکترین بندر در جزیره Faial به رویترز گفت: کشتی "فلیسیتی ایس" که با پرچم پاناما در حرکت بود، هنگامی که تلاشها برای یدک کش کردن این کشتی آغاز شد، به دلیل مشکلات ساختاری که بر اثر آتش سوزی و امواج متلاطم پیدا کرده بود، غرق شد.
 
آتش سوزی در این کشتی حامل چهار هزار خودروی ساخت گروه فولکس واگن که از آلمان به مقصد آمریکا در حرکت بود، ۱۶ فوریه آغاز شد. تمامی ۲۲ خدمه این کشتی همان روز تخلیه شدند.کابکاس گفت: هیچ نشت نفتی تاکنون گزارش نشده است اما نگرانیهایی از آسیب دیدن مخازن سوخت کشتی که اکنون در اعماق ۳۵۰۰ متری کف دریا قرار گرفته است، وجود دارد. این کشتی که به اندازه سه زمین فوتبال بود، متعلق به شرکت اسنو اسکیپ و تحت مدیریت شرکت میتسویی او اس کی لاینز بود.

بر اساس گزارش رویترز، فولکس واگن که هفته گذشته اعلام کرد صدمات به خودروهای بار این کشتی تحت پوشش بیمه قرار دارد، غرق شدن این کشتی را تایید کرد. کارشناسان بیمه اعلام کردند این حادثه ممکن است به ۱۵۵ میلیون دلار ضرر منتهی شود.

گروه مشاوره راسل بیش از یک هفته قبل برآورد کرده بود از ۴۳۸ میلیون دلار ارزش کل کالاهایی که در کشتی باری "فلیسیتی ایس" بودند، ارزش خودروهای بارگیری شده در این کشتی ۴۰۱ میلیون دلار بود. گروه فولکس واگن مدلهای فولکس واگن، پورشه، آئودی، بنتلی و لامبورگینی در این کشتی داشت. این شرکت برآورد کرد شرکتهای خودروسازی دیگر به جز فولکس واگن ممکن است خودروهایی به ارزش حدود ۲۴۶ میلیون دلار را در این حادثه از دست داده باشند.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *