به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۴:۴۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۲/۲۶ ساعت ۰۸:۴۰
کد مطلب : ۳۲۶۹۱۲

دادگاه حکمیت شکایت روسیه را رد کرد

دادگاه حکمیت شکایت روسیه را رد کرد
گروه بین الملل: دادگاه بین‌المللی حکمیت ورزش (CAS) درخواست فوری فدراسیون فوتبال روسیه را برای لغو محرومیت تیم‌های ملی و باشگاهی این کشور در رقابت‌های بین‌المللی رد کرد. فیفا و یوفا تمام تیم‌های روسیه را از حضور در رقابت‌ها حذف کرده‌اند.
در واکنش به حمله نظامی روسیه به اوکراین، فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا و اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا، تیم‌های ملی و باشگاهی  روسیه را از حضور در دیدارهای بین‌المللی، جهانی و قاره‌ای محروم و حذف کرده‌اند.اتخاذ این تصمیم‌ها منجر به حذف تیم ملی فوتبال روسیه در مرحله پلی‌آف مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره اروپا و نیز خط خوردن تیم‌های باشگاهی روسیه از رقابت‌های لیگ‌های اروپا شده است.
بر این اساس، تیم ملی فوتبال روسیه بازنده دیدار پلی‌آف در مقدماتی جام جهانی مقابل تیم ملی لهستان اعلام شد. تیم باشگاهی اسپارتاک مسکو نیز به عنوان تیم بازنده در بازی مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ اروپا مقابل تیم ار.ب. لایپزیک آلمان، تعیین شد.فدراسیون فوتبال روسیه نیز در پی اعتراض به این تصمیم‌های فیفا و یوفا، با ارائه یک "درخواست فوری" به دادگاه بین‌المللی حکمیت ورزش (CAS) در سوئیس، خواستار لغو این حکم‌ها شده است. مقامات فوتبال روسیه در توضیح اعتراض خود، حکم‌های فیفا و یوفا را "بدون پایه و اساس قانونی" دانسته‌اند.
حال دادگاه بین‌المللی حکمیت ورزش در اتخاذ نخستین حکم خود در این زمینه، "درخواست فوری"  فدراسیون فوتبال روسیه را رد کرده است. به این ترتیب حذف تیم ملی فوتبال روسیه از مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و نیز محرومیت حضور تیم‌های باشگاهی روسیه در رقابت‌های لیگ‌های قاره‌ای در اروپا، فعلا پابرجا خواهد ماند.
اما CAS از سوی دیگر اعلام کرده است که اتخاذ این حکم از سوی دادگاه حکمیت ورزش، مربوط به "درخواست فوری" فدراسیون فوتبال روسیه است. پرونده اصلی داوری و بررسی شکایت فدراسیون فوتبال روسیه برای تصمیم نهایی در این مورد همچنان در نزد CAS در جریان است.


 
برچسب ها: روسیه