به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۸:۲۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۰۳ ساعت ۱۱:۱۰
کد مطلب : ۳۲۷۷۵۸

کاهش کلسترول خون با این ۴ کار ساده

کاهش کلسترول خون با این ۴ کار ساده
گروه سلامت: علاوه بر رعایت یک رژیم غذایی سالم، ورزش هم یکی از مؤثرترین تغییرات در سبک زندگی است که می‌توانید برای کمک به حفظ سلامت بدن، آن را در برنامه روزمره‌تان بگنجانید.پیاده رویبه گزارش همشهری آنلاین، «دویدن» تنها راه برای حفظ سلامتی نیست؛ هرچند که یک ورزش هوازی مؤثر به شمار می‌آید، اما باید بدانید چندین انتخاب خوب دیگر نیز در دسترس هستند که می‌توانند به مقابله با اثرات منفی کلسترول بالا بر سلامتی شما کمک کنند.

بهترین ورزش‌ها برای کاهش کلسترول
تحقیقات نشان داده‌اند که مقدار ورزش مهم‌تر از نوع ورزشی است که انجام می‌دهید. تا جایی که ممکن است، حداقل ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی را در برنامه‌ روزانه‌ خود بگنجانید. می‌توانید این ورزش‌ها را انجام دهید:

۱. پیاده‌روی
به نظر می‌رسد که پیاده‌روی [نسبت به دویدن سریع] نتایج مطلوب‌تری در راستای کاهش کلسترول دارد. در یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ که در Archives of Internal Medicine منتشر شد، محققان گزارش دادند که دوندگان مسافت طولانی نسبت به دوندگان مسافت کوتاه (کمتر از ۱۰ مایل در هفته) بهبود قابل توجهی در سطح کلسترول HDL داشتند.

۲. دوچرخه‌سواری
دوچرخه‌سواری تقریباً به‌اندازه‌ی دویدن انرژی مصرف می‌کند، اما این ورزش برای مفاصل شما راحت و آسان‌تر است. با افزایش سن، لگن و زانو در برابر آرتروز آسیب‌پذیر می‌شوند؛ توصیه می‌شود اگر در این نواحی احساس درد دارید، دوچرخه‌سواری را جایگزین دویدن کنید.حتی اگر برایتان ممکن است، با دوچرخه به محل کار بروید! طبق تحقیقات دانشمندان انجمن قلب آمریکا، افرادی که با دوچرخه به محل کار می‌روند، نسبت به افرادی که دوچرخه سواری نمی‌کنند، کمتر در معرض ابتلا به کلسترول بالا هستند.

۳. شنا
شنا احتمالاً مفیدترین تمرین هوازی است که می‌توانید انجام دهید. در یک مطالعه در سال ۲۰۱۰، محققان، شنا را با پیاده روی در زنان ۵۰ تا ۷۰ ساله مقایسه کردند. آنها دریافتند که شنا وزن بدن، توزیع چربی بدن و سطح کلسترول LDL را بهتر از پیاده‌روی بهبود می‌بخشد. به گفته محققان، میزان مرگ و میر در شناگران نسبت به افرادی که بی‌تحرک هستند، پیاده‌روی می‌کنند یا می‌دوند به‌ترتیب ۵۳، ۵۰ و ۴۹ درصد کمتر است. علاوه بر این، شنا ورزشی است که معمولاً برای کاهش خطر بیماری قلبی نیز توصیه می‌شود.

۴. یوگا
مطالعات نشان می‌دهد که یوگا می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی را کاهش دهد. در برخی موارد هم مستقیماً بر سطح کلسترول تأثیر می‌گذارد. محققان گفتند که یک برنامه سه ماهه یوگا به کاهش کلسترول تام و کلسترول LDL کمک می‌کند. همچنین سطح کلسترول HDL را در بیماران دیابتی بهبود می‌بخشد.مطالعات نشان داده‌اند افرادی که به طور منظم یوگا انجام می‌دهند نسبت به افرادی که ورزش نمی‌کنند، بهبود قابل توجهی در سطح کلسترول LDL، کلسترول HDL و فشار خون دارند.
برچسب ها: کلسترول خون
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *