به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۲۲:۵۳
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۰۳ ساعت ۱۸:۰۹
کد مطلب : ۳۲۷۸۷۰

پوتین هم اوکراین را ویران کرد هم آینده روسیه را

پوتین هم اوکراین را ویران کرد هم آینده روسیه را
گروه بین الملل: صدر اعظم آلمان در مجلس فدرال این کشور (بوندستاگ) گفت: رئیس جمهوری روسیه اگرچه اوکراین را ویران کرد، اما آینده کشور روسیه را هم به تباهی کشاند. اولاف شولتس  با تاکید بر اینکه اوکراین می‌تواند روی کمک‌های آلمان حساب کند گفت: پیشروی نیروهای روسیه متوقف شده است.
در حالی که نزدیک به یک ماه از آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین می‌گذرد، گزارش‌ها حاکی از توقف یا پیشرفت کند نیروهای روسی در جبهه‌های جنگ است.
ولادیمیر پوتین،هم  اعلام کرد این کشور دیگر برای صادرات گاز به اتحادیه اروپا دلار و یورو قبول نمی‌کند. رئیس جمهوری روسیه یک هفته به مقام‌های روس برای جایگزینی نظام جدید دریافت پول گاز با روبل روسیه فرصت داده است.
رئیس جمهور روسیه در جلسه هیات دولت با تاکید بر اینکه این تصمیم واکنشی به بلوکه شدن حساب‌های روسیه در غرب بوده، درباره این برنامه گفت: «تصمیم گرفتم برای گذار به پرداخت با روبل برای گاز صادراتی به کشورهای متخاصم و واحد پولی آن‌ها مجموعه‌ای از اقدامات را اجرایی کنم.»
از سوی دیگر ماریوس کامینسکی وزیر کشور لهستان اعلام کرد این کشور یک شبکه ۴۵ نفری از جاسوسان روسیه را که در پوشش کارمند دیپلماتیک در این کشور فعالیت می‌کردند شناسایی کرده و این افراد باید فورا خاک لهستان را ترک کنند.
سفیر روسیه در ورشو که  به وزارت امور خارجه لهستان فراخوانده شده بود با تائید این خبر گفت ۴۵ دیپلمات این کشور باید حداکثر تا ۵ روز دیگر خاک کشور میزبان را ترک کنند.

 
برچسب ها: روسیه