به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۰:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۰۸ ساعت ۰۳:۵۴
کد مطلب : ۳۲۸۴۰۶

کانادا به جام جهانی 2022 صعود کرد

گروه ورزشی: تیم ملی کانادا با پیروزی مقابل جامائیکا به عنوان صدرنشین دور انتخابی جام جهانی در کونکاکاف، سهمیه قطر 2022 را کسب کرد.
کانادا به جام جهانی 2022 صعود کرد
تیم ملی کانادا که بیش از سه دهه از آخرین حضورش در جام جهانی می گذشت، در این دوره از مسابقات انتخابی بسیار پر قدرت ظاهر شد و از همان ابتدا به عنوان مدعی صعود به دنبال رسیدن به دومین جام جهانی تاریخ خود بعد از مکزیک 1986 بود؛ هدفی که با کسب پیروزی در بازی امشب عملی شد و شاگردان جان هردمن با قطعی کردن صدرنشینی، جشن صعود گرفتند. آنها در شرایطی که به همراه مکزیک و امریکا میزبانی از جام جهانی 2026 را به عهده خواهند داشت، یک دوره قبل از این جام، به طلسم 36 ساله خود خاتمه دادند.هشت تیم به دور نهایی انتخابی جام جهانی در قاره امریکای شمالی راه یافتند که از میان آنها جاماییکا و هندوراس با کسب نتایج ضعیف خیلی زود از جمع مدعیان کسب سهمیه کنار رفتند ولی 6 تیم تا روزهای آخر شانس خود را حفظ کردند تا کانادا با وجود کسب نتایج بسیار خوب، برای قطعی کردن صعودش تا هفته های پایانی صبر کند. کونکاکاف 3.5 سهمیه در جام جهانی 2022 خواهد داشت که سه تیم اول مستقیما راهی قطر می شوند و تیم چهارم راهی پلی آف قاره ای می شود. کانادا امشب با دو گل جاماییکا را شکست داد تا اولین تیم راه یافته به جام جهانی 2022 از قاره امریکای شمالی نام بگیرد.
کانادا هفته گذشته در حالی که مکزیک و امریکا به تساوی رضایت دادند، شانس قطعی کردن صعودش را داشت اما با یک گل مغلوب کاستاریکای رده چهارمی شد. این تیم امشب از ساعت 00:30 در بی‌ام‌او فیلد میزبان جاماییکا بود. شاگردان هردمن در روزی که با یک مساوی هم به هدفشان می رسیدند در میان استقبال بی نظیر هوادارانشان وارد ورزشگاه شدند و خیلی زود موفق شدند گل اول را به ثمر برسانند؛ این گل را لارین در دقیقه 13 وارد دروازه حریف کرد. بازی در نیمه اول می رفت با همین نتیجه به پایان برسد که بوچامان در دقیقه 44 اختلاف را به دو گل رساند تا میزبان با خیالی راحت راهی رختکن شده و برای نیمه دوم آماده شود.جاماییکا قدرت و انگیزه ای برای جبران در نیمه دوم نداشت و کانادا هم به هدف خود رسیده بود. این تیم در جو زیبای ورزشگاه بی‌ام‌او و در حالی که هوادارانش غرق در شادی صعود بودند در دقیقه 82 توسط هویلت گل سوم را هم به ثمر رساند. دو دقیقه به پایان مسابقه ماریاپا به اشتباه دروازه خودی را باز کرد تا کانادا به گل چهارم رسیده و با بردی قاطعانه، شب تاریخی خود را جشن بگیرد.
به این ترتیب تیم ملی کانادا با 8 برد، 4 مساوی، یک باخت و 28 امتیاز از 13 بازی به عنوان صدرنشین کونکاکاف جواز حضور در جام جهانی 2022 قطر را به دست آورد. این تیم در آخرین بازی خود روز یازدهم فروردین به مصاف پاناما خواهد رفت؛ تیمی که برای رتبه چهارم با کاستاریکا در رقابت است و از ساعت 2 بامداد در دیداری حساس مقابل امریکا به میدان رفته است.


سن هیچ کدام از بازیکنان تیم فعلی که موفق به صعود شدند به اندازه ای نیست که بتوانند حضور قبلی تیم ملی کشورشان در جام جهانی (36 سال پیش) را به یاد بیاورند.
برچسب ها: تیم ملی کانادا