به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۱۹ ساعت ۱۱:۳۹
کد مطلب : ۳۳۰۱۰۶

هشدار خوانساری در خصوص فرار سرمایه

هشدار خوانساری در خصوص فرار سرمایه
گروه اقتصادی:نائب رئیس اتاق ایران در اینستاگرام خود با اشاره به این که در حال حاضر سرمایه‌گذاران داخلی در حال خروج از کشور هستند، موضوع تشویق سرمایه گذاران خارجی برای ورود به کشور را در شرایط کنونی ناممکن تلقی کرد.مسعود خوانساری در اینستاگرام خود نوشت:" پس از شکستن طرح قبلی جذب سرمایه گذاران خارجی، هیات دولت برای تشویق سرمایه‌گذاران خارجی به حضور در ایران؛ زمان اعطای اقامت به سرمایه گذاران خارجی را از 3 به 5 سال افزایش و حجم سرمایه گذاری را از 250 هزار دلار به 90 هزار یورو کاهش داد. اما این تغییراتهم راهگشا نخواهد بود و باعث جذب سرمایه گذاران خارجی نمی‌شود."
 
"مگر با ایجاد ثبات اقتصادی، رفع موانع کسب و کار، تغییر قوانین بانکی، تک نرخی شدن و ثبات ارزی و البته مهم‌تر از همه رفع تحریم‌ها و بهبود روابط با دنیای خارج و به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای ممکن خواهد شد. چگونه مسئولان انتظار دارند در روزهایی که نرخ فرار سرمایه از ایران اوج گرفته و سرمایه گذاران داخلی در حال خروج از کشور هستند، سرمایه گذاران خارجی تشویق به سرمایه گذاری در کشور شوند؟"
برچسب ها: مسعود خوانساری
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *