به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۴:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ ساعت ۱۴:۰۱
کد مطلب : ۳۳۰۵۶۸

نرخ بیکاری در کانادا به پایین‌ترین حد خود رسید

نرخ بیکاری در کانادا به پایین‌ترین حد خود رسید
گروه اقتصادی: اداره آمار کانادا اعلام کرد که نرخ بیکاری در کانادا در ماه مارس به پایین‌ترین حد خود در طول تاریخ سقوط کرد زیرا افزایش شغل در سراسر اقتصاد ادامه داشت.به گزارش ایسنا، در این گزارش آمده است که نرخ بیکاری به ۵.۳ درصد کاهش یافته است که دو دهم کمتر از ماه قبل و پایین‌ترین نرخ ثبت شده از زمان در دسترس بودن داده‌های مشابه در سال ۱۹۷۶ است.
 
این آژانس گفت: «به استثنای افزایش در ژانویه ۲۰۲۲، نرخ بیکاری به‌طور مداوم در ماه‌های اخیر کاهش یافته است».
بر اساس این گزارش، این کاهش زمانی رخ داد که اقتصاد در ماه گذشته ۷۳ هزار شغل ایجاد کرد که افزایش ۰.۴ درصدی ناشی از افزایش در میان زنان بالای ۵۵ سال و مردان ۲۵ تا ۵۴ ساله  بود.رویس مندز مدیر بخش استراتژی‌های کلان در دژاردین گروپ (Desjardins Group) گفت: کاهش نرخ بیکاری بیشتر از حد انتظار بود.

در حالی که افزایش مشاغل از ۳۳۷هزار فرصت ایجاد شده در فوریه کاهش یافته، افزایش اشتغال در بحبوحه کاهش مداوم محدودیت‌های کووید-۱۹ رخ داده است که امکان بازگشت به کار حضوری را فراهم می‌کند.میانگین دستمزد ساعتی نسبت به مارس ۲۰۲۱ به میزان ۳.۴ درصد افزایش یافته است.اشتغال در هر دو بخش خدمات و کالا به ویژه در بخش کشاورزی که اولین افزایش خود را از پایان سال ۲۰۲۰ مشاهده کرد، افزایش یافت.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *