به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ - ۲۳:۰۶
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ساعت ۱۱:۲۰
کد مطلب : ۳۳۲۴۸۳
سیسمونی دانش‌بنیان محصول ترک!

حاشیه‌های سفر دختر محمدباقر قالیباف به ترکیه

حاشیه‌های سفر دختر محمدباقر قالیباف به ترکیه
گروه سیاسی:  روز سه شنبه، وحید اشتری از چهره‌های جریان عدالتخواه با انتشار چند تصویر نوشت «خانواده آقای قالیباف برای خرید سیسمونی به استانبول رفته‌اند. چند تا از مسافران استانبول یک سری فیلم و عکس از یک خانواده چادری (در پرواز‌های ترکیه خیلی مرسوم نیست) فرستاده‌اند که امروز به‌خاطر حجم بالای بار با متصدی کانتر به مشکل خورده‌اند و بعد با رفتار عوامل هواپیمایی معلوم شده از خانواده مسئولین‌اند. ظاهرا خانواده آقای قالیباف بوده‌اند. همسر ایشان سرکار خانم زهرا مشیر را شناخته‌اند. یک زوج جوان هم با ایشان بوده که یا پسر و عروس‌شان یا دختر و دامادشان بوده‌اند. ظاهر حجم بالای باری که از ترکیه می‌آورده‌اند، کالسکه و کیف نوزاد و تخت تاشوی کودک و امثالهم بوده است. یعنی برای خرید سیسمونی به ترکیه رفته بودند. از بعدازظهر تا حالا برای مطمئن شدن با بچه‌های فرودگاه امام و هواپیمایی معراج ارتباط گرفتم و اطلاعات پرواز را درآوردم. اسم این سه نفر در لیست پرواز شماره ۴۸۰۴ ساعت ۱۳:۴۵ دقیقه امروز معراج از فرودگاه استانبول به فرودگاه امام است. زهرا مشیر استخاره، مریم قالیباف و امیررضا بحیرایی (داماد)... باور کنید نمی‌شود آن بالا نشست و با چفیه برای مردم از تولید ملی و اشتغال و ممنوعیت ورود لوازم خانگی و خودروی ملی سخنرانی کرد و خانواده را برای خرید سیسمونی بدرقه ترکیه کرد.»

در بدیع‌ترین اتفاق ممکن در تاریخ جمهوری اسلامی ایران، این بار مسئولان یک اتفاق رخ داده را تکذیب نکردند و آن را به دشمنان و کفار و ضد انقلاب نسبت ندادند. الیاس قالیباف فرزند رئیس مجلس ایران نوشت: «خواهرم و همسرش کاری انجام دادند که حتما غلط است. این سفر آن هم در این شرایط اقتصادی مردم یقینا اشتباه است.»
البته تجربه نشان داده که اگر اتفاق بدیعی رخ داده اما باز هم تکذیب در آن وجود دارد! چه اینکه فرزند قالیباف گفته خواهرش و مادرش برای خرید سیسمونی به ترکیه نرفته‌اند! او نوشته «آنها برای خرید سیسمونی سفر نرفته‌اند، ناراستی‌ها و بزرگنمایی‌هایی در متن‌های منتشر شده وجود دارد، اما به هر صورت انجام این سفر خطایی نابخشودنی است، چرا که باعث می‌شود همه تهمت‌هایی که در گذشته به پدرم و خود آن‌ها زده شده است را صحیح جلوه دهد.»

فرزند قالیباف البته توضیح نداده بار کالسکه و کیف و تخت تاشوی کودک اگر برای نوزاد و سیسمونی نبوده، برای چه بوده است؟؟ او در بخش دیگری نوشته «آنچه این خطا را نابخشودنی‌تر می‌کند آن است که به امید و اعتماد مردم ضربه می‌زند و زبان ضد انقلاب و بدخواهان را دراز می‌کند. این رفتار را خلاف مشی پدرم است. آنان که می‌خواهند خطای فرزند را به پای پدر بنویسند، بدانند که این کار از قبل مورد مخالفت ایشان قرار گرفته بود، ولی متاسفانه نادیده گرفته شد. بنده به سهم خودم از همه مردم عذرخواهی می‌کنم و آن‌ها هم حتما باید عذرخواهی کنند.»

تا این لحظه که زهرا مشیر استخاره و دختر قالیباف سخنی نگفته‌اند و بعید هم است که بخواهند سنت‌شکنی کنند و عذرخواهی کنند، با این حال موضوع عذرخواهی نیست، چراکه در آن صورت هم تغییر در این ماهیت متناقض و دورویی ایجاد نمی‌کند. فرزند قالیباف گفته می‌خواهند خطای فرزند را به پای پدر بنویسند؛ سلمنا، بسیار هم درست، اما آیا همسر محمدباقر قالیباف هم اطلاع نداشته که برای خرید قرار است به ترکیه بروند؟ همسر قالیباف بدون اجازه شوهر به سفر خارجی رفته است و خود قالیباف بی‌خبر بوده است؟ ماجرا آنقدر تناقض دارد که دفاع از هر طرف به زشتی کار می‌افزاید، به همین دلیل است که موج انتقادات در شبکه‌های اجتماعی افزایش یافته است و افراد مختلف شروع به موضع‌گیری کردند. عمده کاربران اصولگرا تصویر دست سردار سلیمانی را بازنشر کرده بودند و زندگی سلیمانی و قالیباف را با یکدیگر مقایسه می‌کردند. البته توییت آنها کنایه‌ای به دیگر اصولگرایانی بود که قالیباف را ادامه دهنده راه سردار سلیمانی می‌دانند؛ از جمله میثم مطیعی که گفته بود «بوی حاج قاسم را از قالیباف استشمام می‌کند.»

البته بسیاری از کاربران با «هشتگ سیسمونی»، با این اتفاق شوخی کرده‌اند. کاربری به ادعای قالیباف در سال ۹۶ اشاره کرده و نوشته «‏ته حساب قالیباف در سال ٩٦ چقدر بود؟ هر چقدر سود آن را داده باشند به سیسمونى آوردن از ترکیه نمی‌رسد.»

کاربر دیگری هم به کنایه نوشته ‏«مشکل از رسم سیسمونی است که با خانواده‌ عروس است. اگه با خانواده‌ داماد بود، همسر آقای قالیباف مجبور نبود ترکیه برود و این بساط پیش بیاید.»کاربر دیگری هم با اشاره به شعار‌ها و توصیه‌های قالیباف درباره مقاومت ملت ایران نوشته «‏زمان شاه اگه خاندان سلطنت اشرافی هم زندگی می‌کردند، علنا اشرافی زندگی می‌کردند. عین اینها نبودند به بقیه بگویند ۴ درصدی و نسخه مقاومت تجویز کنند بعد خودشان از استانبول سیسمونی بخرند.»

یک نفر هم قسمتی از مناظره‌های انتخابات ۹۶ را منتشر کرده که قالیباف با توجه به اتفاقاتی که برای فرزند دانش آشتیانی افتاده بود، گفته بود ‏«شرم آور است دختر دانش آموز برای مدرسه رفتن چادر ندارد، اما دختر وزیر لباس وارد می‌کند.» این بخش فیلم سخنان قالیباف بسیار در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود.
....
فرد دیگری هم به کنایه در یک جمله کوتاه نوشته «سیسمونی دانش بنیان ترک»! بعضی کاربران نیز با انتشار توییت‌هایی گفته‌اند قالیباف بعد از انتشار فایل صوتی سپاه، هیچ نگرانی نداشت، حالا هم نگران نخواهد بود و بار دیگر اکثریت مجلس اصولگرا به او رای خواهد داد.شخصیت‌های سیاسی هم به این ماجرا واکنش نشان دادند. رحمت الله بیگدلی نوشته ‏در سال ۲۰۱۶ کامرون نخست‌وزیر وقت کشور سرمایه‌داری انگلیس به خاطر فرستادن فرزندش به مدرسه غیردولتی به‌جای مدرسه دولتی مجبور به عذرخواهی رسمی شد!

عباس عبدی نوشته ‏«این خبر آن قدر مهم و ویرانگر است که وی باید از همه مناصب خود استعفا دهد. حیف که اطمینان دارم نفر جایگزین او، نامناسب‌تر خواهد بود. پس پیشنهاد استعفا نمی‌دهم. فقط نمی‌دانم از این پس چگونه در دوربین نگاه کرده و علیه ۴ درصدی‌ها حرف می‌زند؟ این خرید خاص طبقه یک در ده‌هزاری‌ها است.»
عبدالرسول عمادی در مطلبی به طعنه نوشته «وقتی ملتی قرار است در مقابل تمام دنیا بایستد و رنج و سختی را تحمل کند و در راس این‌تحمل کنندگان هم رئیسان قوای مملکت هستند، خوب طبیعتا این روسای قوا را باید تجهیز کرد و آماده سازی کرد و برای این که نکند خدای ناکرده از مسیر مقاومت برگردند یا اهمال و سستی در آن‌ها راه یابد باید حداقل‌های معیشت آنان را تامین‌ کرد. ساده زیستی البته که اصل است، ولی اولا خرید سیسمونی از بازار ترکیه با ساده زیستی منافاتی ندارد بازار استانبول هم چیزی آست مثل بازار تهران بازار نیویورک یا لندن که نبوده تازه بازار لندن را هم آقای دکتر حداد تجربه کرده آن هم‌اشکالی نداشته ثانیا این ساده زیستی مسئولان مربوط به حالت عادی کشور است نه در این برهه حساس که کشور درگیر تحریم و فشار سنگین است و ممکن است کمر مسئولان عزیز در تحمل این فشار‌ها رگ به رگ بشود دیگر واقعا نمی‌توان در چنین شرایطی از مسئولان عزیز ما توقع ساده زیستی داشت آن‌ها باید در این شرایط پیچیده زیستی را وجهه همت خود قرار دهند تا بتوانند از پس پیچیدگی‌های اداره کشور در شرایط تحریم برآیند ساده زیستی هم ان‌شاءلله در زمان خودش مورد توجه واقع خواهد شد.»

امیر حسین ثابتی از چهره اصولگرایی بوده که تا اینجا به این ماجرا واکنش نشان داده و مشخص است تا چه اندازه از لیست انتخاباتی مجلس یازدهم ناراحت است. او با اشاره به رقابت‌های آن انتخابات و سرلیست‌های اصلاح طلبان و اصولگرایان، مجید انصاری و باقر قالیباف، نوشته «‏‎اگر قالیباف را تخریب کنید و وحدت اصولگرا‌ها بهم بخورد، دفعه بعد خانواده مجید انصاری می‌روند ترکیه سیسمونی بخرند!» 

عجیب‌ترین دفاع را سعید احدیان مشاور قالیباف کرده که نوشته «عجب جشنی گرفته‌اند مخالفان دکتر قالیباف بزرگنمایی در تخصص شماست، اما مهم نیست که موضوع کوچک باشد یا بزرگ، خطای فرزند را به پای پدر نمی‌نویسند.» سیدمحمود رضوی مشاور قالیباف هم همین مطلب احدیان به همراه مطلب الیاس قالیباف را بازنشر کرده و در توضیح آن نوشته «صریح و شفاف»! اما این دفاع صدای دیگر اصولگرایان را هم در آورده است؛ چنانچه حمید رسایی گفته خود قالیباف باید عذرخواهی کند و در توضیح نوشته «همانطور که خطای آن فرزند به پای پدر نوشته نمی‌شود، عذرخواهی این فرزند هم به نام پدر نوشته نمی‌شود.»

نماینده‌های مجلس هم تا اینجا سکوت کرده‌اند. البته آن‌ها درباره مسائل دیگر توییت کرده‌اند؛ مثل یکی از نماینده‌های تهران که پیروزی تیم نساجی قائمشهر را تبریک گفته که احتمالا اصالتی شمالی دارد یا شاید با مردم کرمان مشکل شخصی داشته است! دیگر حامیان سردار قالیباف هم فعلا سکوت کرده‌اند یا سعی دارند به موضوعات دیگر بپردازند.
مرجع : رویداد24

۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۱:۴۶
سفر ترکیه بابت چی بوده و چه ضررورتی داشته!!!؟ مگر در کشور ما همه چیز فراهم نیست!!؟ مخصوصا برای مسئولین محترم. همسر آقای قالیباف چطور مسلمانی هستند که با وجود مخالفت شوهرش اقدام به چنین سفری کرده!!؟ مگر در اسلام زن نباید با اجازه شوهر از منزل خارج شود چه برسد به داشتن پاسپورت و سفر خارج از کشور!!؟ با همین روند موسسه خیریه هم دایر کردند!!؟ (386158)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۱:۴۷
آقای قالیباف!

اگر در هر کشور دیگری سمتی داشتی ، قطعا تا الان از مردم عذرخواهی میکردی و از سمت خودت استعفا می‌دادی (386160)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۲۱:۲۴
باید محاکمه بشه و نه استعفا . (386230)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۱:۴۸
شعار حمایت از تولیدات بی کیفیت ملی برای مردم و خرید کالاهای لوکس و با کیفیت خارجی برای خودشون (386161)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۱:۴۸
آقای قالیباف

یک سند دیگر هم از زندگی اشرافی شما و خانواده منتشر شد

واقعا الان وقت عذرخواهی از مردم ایران و یک استعفا فرا رسیده است (386162)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۵:۱۶
بابا چرا عذر خواهی کنه مگه چی شده پرونده شهرداری بسته شد اینهم بسته میشه فعلا دکتر خلبان سردار قالیباف مشغول پروژه میانکاسه یه سئوال واقعا اگر تو این مملکت جنگ نمیشد .... (386192)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۲۱:۴۳
کپتن خلبان قالیباف (386233)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۱:۴۹
این همه تناقص و چند رویی رو محلی دلمون بزاریم؟؟؟؟ (386163)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۲:۰۲
امیدوارم خدا خودش تقاص این مردم بی پناه رو که روز به روز دارن افسرده و عصبی تر میشن از این مسئولین و خانواده هاشون پس بگیره (386164)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۲:۳۴
مردم ایران از فساد و رانت خواری پدر شما خبر دارند .آقازاده ی محترم قالیباف راستی شما وابوی محترم کجا زندگی می کنید؟این رفتار شما به علت پولهای حلالی است که درآورده اید. (386170)
داروش
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۳:۳۰
یکی از اصول اینا دروغ گفتن است و فکر میکنند عصرقاجار و صفویه است . بدبختی و فلاکت برای همسایه خوبه نه ۴٪ها (386173)
ایوب
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۴:۱۹
خیلی وقته مردم به دو روی اینها عادت دارن
............. (386188)
ایوب
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۲/۰۱ ۱۶:۵۶
چرا نظرات را سانسور میکنی بهار
تو که رسانه آزاد هستی (386285)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۵:۱۰
بابا اینکه چیزی نیست لجن مملکت را برداشته دو الا سه روز دیگه همه چیز عادی میشه و به فراموسی سپرده میشه انگار نه اگار مگر گند حداد عادل فراموش نشد فعلا ملت سر کارن سیسمونی دانش بنیان و لندن دانش بنیان و .......................................صبر ما ملت ایران زبانزد خاص و عامه زیاد سخت نگیریم (386191)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۵:۱۹
ای کسانی که ایمان آوردید نگویید آنچه که خود به آن عمل نمکنید (386193)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۶:۳۳
. منتظر نطق دلسوزانه جناب قالیباف هستیم. هرروز یک سند از کارای این جناب رو میشه. اما قدرت دارن قدرت. دست مریزاد.مهم اینه که رو میشه. ما هم دلمون به جای دیگه وصله. (386196)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۶:۴۴
یک استادی داشتیم در دانشگاه... هر وقت از عدالت حرف می زد، اشک توی چشماش جمع میشد..ولی هر وقت حقی از بچه ها ضایع کرده بود، بهش میگفتن نمره رو اصلاح کن، این کار رو نمی کرد می‌گفت برای آینده من خوب نیست!! (386197)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۶:۴۴
دست مریزاد به شکارچیان چیره دست. (386198)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۶:۴۵
هر چی فساد و رانت خواریه، از گور همین اصول گرایان بلند شده و میشه.. (386199)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۶:۴۷
به قول جناب میر حسین موسوی، داخل دوربین ذل می زنند و آشکارا دروغ میگن،،، (386200)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۶:۵۵
پول حرام به هیچ کس وفا نمیکند (386201)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۸:۱۰
فعلا که به مسئولین و فرزندانشون وفا کرده و تو این شرایط تحریم کمر ما مردم زیر تحریم شکسته ولی حضرات ماه رمضان حداقل برای تفریح تشریف می برند ترکیه. شاید هم نمازشون در ترکیه کیفیت بهتری داره (386213)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۷:۳۳
اگر شورای نگهبان قانون اساسی به اسم نظارت استصوابی افراد شایسته را رد صلاحیت نمی کرد محال ممکن بود آقای قالیباف پایش به مجلس باز شود واین چنین به ریش مردم ایران بخندد خدایا خودت به داد این مردم مظلوم ومحرم ایران برس (386202)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۸:۰۷
شما چرا نمی فهمید!!؟ خب دختر وزیر آموزش و پرورش ش رفته از ایتالیا جنس آورده برای تجارت ولی دختر ایشان رفته جنس آورده برای بجه اش. فقط بچه های ایشان حق استفاده از اجناس خارجی رو دارند و بقیه باید جنس ایرانی استفاده کنند، همون قضیه خودروی ملی انجصاری و عدم مجوز برای واردات خودوری خارجی هست دیگه (386212)
قائم
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۸:۲۲
عذرخواهی مهم نیست.
باید بررسی بشود که "از گجا آورده ای؟"
اگر شبهه ای در آن نبود،
آقای قالیباف به جرم دروغگویی در انتخابات باید محاکمه شود.
اگر مال غیر بود،
آقای قالیباف به جرم دزدی یا اختلاس ، یا هر چی شما اسمش را بگذارید، باید کحاکمه شود!!!! (386216)
کوهی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۹:۰۵
آقای قالیباف مسلمانی را به خاطر خطایی احتمالی در رسانه عمومی ملامت کرد و آبرویش را برد ( وزیر آ و پ ) . در ماه مبارک رمضان به این حدیث اکتفا می کنم : الإمامُ الصّادقُ عليه السلام : مَن عَيَّرَ مُؤمِنا بِذَنبٍ لَم يَمُت حَتّى يَركَبَهُ .حديث
امام صادق عليه السلام : هر كس مؤمنى را به گناهى سرزنش كند، نميرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود. (386219)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۹:۲۱
ماه رمضان مسافرت چه ضرورتی داره ؟اونم کجا ترکیه مگه اینا روضه نمیگیرن (386220)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۹:۲۴
اتش زهد و ریا خرمن دین خواهد سوخت حافظ این خرقه پشمینه بینداز و برو...... (386221)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۲۰:۱۱
متاسفانه ما دنبال سوژه هستم آقا جناب سردار قالیباف گفته بوده برن چهارراه استانبول اینها اشتباهی رفتن خود استانبول
آخه اینهمه هجمه (386223)
رزا
Canada
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۲۰:۲۷
واه واه خوب شما هم بريد خريد سيسمونى اونجا کى جلوتون گرفته!! چقدر حسود٬ تازه بار اول هم نيست چند باره که رفتيم (386225)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۲۰:۴۵
این اقا کاراش نتیجه نظارت استصوابی شورای نگهبان .... (386226)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۲۰:۵۰
قدم نو رسیده مبارک. (386227)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۲۱:۲۳
حتما برای خرید سیسمونی یه توک پا رفته بودن ناصرخسرو و باباش از رفتنشون به ترکیه, هیچ خبری نداشته ! (386229)
مازیار
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۲۱:۴۲
یاد لیست کذایی دارایی های قالیباف افتادم که پارسال قبل از انتخابات ریاست جمهوری منتشر کرد. چرا اینقدر آخه اینا به ریش مردم مردم میخندن؟ (386232)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۲۳:۳۶
روزه نبودن چرا کسی این رو نمیگه (386245)
حسین
Romania
۱۴۰۱/۰۲/۰۱ ۰۱:۳۹
اگر هر مسئولی خطایی کرد ومردم تا پای استعفای او بایستند وضع درست خواهد شد وگرنه امیدی به تغییر نیست (386247)
مرادی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۲/۰۱ ۱۰:۰۸
استعفا بدهید (386269)
د
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۲/۰۱ ۱۶:۴۲
رعیت احمق را هرروز به بهانه ای مشغول میکنند پول داشته رفته خارج برای خرید چرا باید نسبت به داشته های دیگران حسادت کرد اصل قضیه فساد و دزدی و رانت خواری و خودی و غیر خودی در نظام ارباب و رعیتی است که باید محکوم شود (386284)