به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ - ۲۳:۰۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ساعت ۱۲:۲۸
کد مطلب : ۳۳۲۵۰۳
سرعت اینترنت در کشور بسیار پایین است

آصفری: ما مانند کشور آنگولا هستیم

آصفری: ما مانند کشور آنگولا هستیم
گروه سیاسی:نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در مقایسه قیمت اینترنت در ایران با سایر کشورهای دنیا، اظهار کرد: امروز می‌توان گفت که ما در قیمت اینترنت مانند کشور آنگولا هستیم و در آنگولا نیز اینترنت به همین گرانی ارائه می‌شود که در ایران وجود دارد. به گزارش ایسنا، محمد حسن آصفری  با اشاره به افزایش بهای اینترنت در کشور گفت: امروز در شرایطی که بر لزوم پیگیری طرح‌های دانش بنیان از سوی جوانان تاکید می‌کنیم، قیمت اینترنت در ایران بسیار گران شده است؛ این در حالی است که یکی از لوازم انجام کار دانش بنیان، وجود زیرساخت برای ارتباط جوانان با دنیا و بهره گیری از علوم مختلف از طریق فضای اینترنت است.
 
وی با بیان اینکه «متاسفانه امروز قیمت اینترنت بسیار گران شده است و خانواده‌ها در حال مواجهه با مشکلاتی جدی در این زمینه هستند»، خاطر نشان کرد: به غیر از کسب و کارهای اینترنتی، بخش قابل توجهی از کسب و کارهای فعال در کشور از اینترنت استفاده می‌کنند بر همین اساس نیز افزایش قیمت اینترنت می‌تواند هزینه‌های این کسب و کارها را افزایش دهد؛ در این شرایط فشار ناشی از افزایش قیمت اینترنت بر دوش مردم خواهد بود.

این نماینده مجلس در مقایسه قیمت اینترنت در ایران با سایر کشورهای دنیا، اظهار کرد: امروز می‌توان گفت که ما در قیمت اینترنت مانند کشور آنگولا هستیم و در آنگولا نیز اینترنت به همین گرانی ارائه می‌شود که در ایران وجود دارد.
آصفری با انتقاد از کیفیت ارائه اینترنت در کشور گفت: متاسفانه سرعت اینترنت در کشور بسیار پایین است و ما در مقایسه با کشورهای منطقه سرعت و رتبه قابل قبولی نداریم؛ نمایندگان مجلس در این زمینه در جلسات اخیر تذکری جدی به وزیر ارتباطات دادند.

وی با طرح این پرسش که عواید ناشی از افزایش قیمت اینترنت در جیب چه کسی می‌رود؟ تصریح کرد: متاسفانه با وجود افزایش قیمت‌ها  تغییری در زیرساخت‌ها انجام نمی‌شود و ما در برخی روستاها با مشکلاتی در تامین زیرساخت‌ها و عدم توسعه فیبر نوری مواجهیم. همچنین توسعه دسترسی به اینترنت در برخی روستاها و شهرها وجود ندارد؛ در این شرایط این سوال مطرح است که عواید ناشی از این افزایش قیمت‌ها در جیب چه کسی می‌رود؟ اگر افزایش قیمتی اعمال می‌شود، باید سرعت و کیفیت ارائه اینترنت افزایش یابد و توسعه پهنای باند مربوطه نیز شامل همه کشور شود، وقتی این اتفاقات شکل نمی‌گیرد دیگر توجیهی برای افزایش قیمت اینترنت وجود ندارد.
برچسب ها: محمد حسن آصفری
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۳:۵۶
آصفری......... میزنه جدیدا (386178)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۳:۵۷
کمتر....... (386179)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۳:۵۷
آصفری .... (386180)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۳:۵۷
........... کچل....... (386181)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۳:۵۷
... کله ات (386182)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۳:۵۸
مر...... (386183)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۳:۵۸
آخه توچرا هی ............. (386184)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۳:۵۹
.. جان.... (386185)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۳:۵۹
جان... (386186)
۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۷:۴۳
......... چی میگی آخه (386203)
۱۴۰۱/۰۲/۰۱ ۱۱:۵۹
تورا خدا نصف نیمه حرفا را پخش نکنید کامل ارسال کنید تا مردم بدونن اینا چه .....هستند. (386278)
۱۴۰۱/۰۲/۰۱ ۱۳:۳۵
کلمه آقازاده را برا پاکدستان بکار میبرن نه برا غارتگر اده و ریاکار اده چرا کلمات را حرام میکنید زیرا مردم فهیم ایران از همه چیز اطلاع دارن و این کارها برا انحراف افکار از اصل مسائل است (386282)
۱۴۰۱/۰۲/۱۹ ۱۰:۵۰
ایران و آنگولا خخخخ، با این وضع، مسئولان فعلی ایران 25 سال آینده رو نخواهند دید!!! (387064)