به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۰:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۰۴ ساعت ۱۲:۳۹
کد مطلب : ۳۳۳۱۱۲

استیضاح وزیر صمت با وارد نکردن خودرو

استیضاح وزیر صمت با وارد نکردن خودرو
گروه اقتصادی: مدتی است استیضاح وزیر صمت مطرح شده است تا اینکه امروز نماینده مرودشت با هشداری مبنی بر وارادات خودرو احتمال استضاح را افزایش داده است.به گزارش مهر،جلال رشیدی کوچی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت خودروها دهن‌کجی خودروسازان به نظام است.

در حال حاضر بحث از موافق و مخالف گذشته است. مجلس، دولت، مردم و حتی مقام معظم رهبری تأکید می‌کنند که وضعیت خودروسازی نابه‌سامان و نارضایتی ایجاد کرده است.در چنین شرایطی افزایش قیمت‌ها نوعی دهن‌کجی و گستاخی به شمار می‌رود.وی تصریح کرد: منتظریم ببینیم وزیر صمت، پایان اردیبهشت و پس از پایان زمان مصوبه قبلی سران قوا چه خواهد کرد.بنده به وزیر صمت اعلام کرده‌ام که اگر پایان اردیبهشت، واردات انجام نشود، به طور قطع به صورت جدی روی استیضاح او کار خواهم کرد و این موضوع را به سرانجام می‌رسانم.عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امید است فاطمی‌امین با مدیریت واردات هدفمند خودروی خارجی با قیمت مناسبی که مردم بتوانند آن را تهیه کنند، به گستاخی خودروسازان به مجلس، دولت و نظام پاسخ دهد، فعلاً تا آخر اردیبهشت منتظر واکنش و اقدام وزیر صنعت، معدن و تجارت خواهیم ماند.
معاون پارلمانی رئیسی در اینباره گفت: بحث تغییر هیچ یک از وزرا مطرح نیست.

حسینی ادامه داد: بحث تغییر هیچ یک از وزرا و معاونین رئیس‌جمهور در دولت مطرح نشده. استانداران مطالبه رئیس‌جمهور برای تغییر بانیان وضع موجود را محقق کنند.در این دوره ارتباط نمایندگان با رئیس‌جمهور سهل و آسان شد. یکی دو نفر از نمایندگان حتی حاضر به نشست برای حل و فصل مسائل فی مابین نیستند.بعضا درخواست‌هایی از سوی نمایندگان مطرح می‌شود که محدویت‌ها، تنگناها واقعیت‌های میدانی مانع اجرا آنهاست. برخی از درخواست‌های نمایندگان قابل اجرا شدن نیست.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *