به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۸:۴۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ ساعت ۰۹:۱۴
کد مطلب : ۳۳۳۴۷۰

نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب به سبک صداوسیما!

نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب به سبک صداوسیما!
گروه فرهنگی: صفحه اینستاگرامی خانه شجریان از ‌پخش صدای خسروی آواز ایران از شبکه افق صداوسیما خبر داد و به این اقدام نامتعارف تلویزیون اعتراض کرد.

در توضیح این خبر آمده: شب گذشته حدود ساعت ۱۰ در پس زمینه‌ی مستندی درباره‌ی گلاب‌ سازی! تصنیف «رندان مست» استاد شجریان پخش شد. نکته جالب آنکه بیشتر قسمت‌های بی کلام این تصنیف شنیده میشد اما در انتها آواز استاد شجریان را هم به طور ناقص پخش کردند.

سخن درباره‌ی این رفتار عجیب صدا و سیما بسیار است.استاد شجریان به غیر از ربنا و مثنوی افشاری که در ماه رمضان پخش می‌شد، پخش سایر آثارش را از این رسانه ممنوع کرد و اجازه‌ی پخش آنها را به این رسانه نداد.
بعد از گذشت ۱۴ سال از این درخواست و حتی شکایت استاد شجریان، صدا و سیما ربنایی که اجازه‌‌ی پخش آن داده شده را ، پخش نمی کند اما سایر آثار استاد را که حق پخش آنها را ندارد ، پخش می‌کند.

این رفتار بچگانه و متناقض صدا و سیما را چگونه میتوان توجیه کرد؟از تقطیع ها و نصفه و نیمه پخش کردن آثار، که اوج بی احترامی به اثر هنری است، دیگر صحبتی نمی‌کنیم.با این حال پخش یا عدم پخش صدای استاد شجریان از این رسانه برای ما آنقدر هم مهم نیست چون کسی مخاطب این رسانه نیست اما خب حواسمان هست که چه می‌کنید.
.....