به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۲۱:۴۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ ساعت ۱۵:۰۰
کد مطلب : ۳۳۳۶۱۰
شکایت پرسپولیس از داور دربی رد شد

تبرئه فرهاد مجیدی از شکایت علی خسروی

گروه ورزشی: تبرئه سه استقلالی و داور شهرآورد، خلاصه حکم امروز کمیته انضباطی است.
تبرئه فرهاد مجیدی از شکایت علی خسروی
 پس از گذشت بیش از یک ماه از شهرآورد ۹۸ همچنان اتفاقات این بازی مورد توجه طرفداران فوتبال قرار دارد و در شرایطی که همه منتظر حکم کمیته انضباطی در خصوص شکایات طرفین بازی بودند، امروز سرانجام کمیته انضباطی رای خود را صادر کرد.
بر اساس این رای، شکایت باشگاه پرسپولیس در پرونده بهزاد غلامپور و محمد دانشگر منجر به جریمه این دو نشده و بازیکن و مربی استقلال با حکم برائت مواجه شده‌اند.
بخش اصلی شکایت سرخپوشان مربوط به سیدمهدی سیدعلی داور این بازی بود که قرمزها انتظار داشتند به خاطر آنچه قضاوت نادرست قلمداد کردند، با جریمه مواجه شود اما این اتفاق نیز رخ نداده است.
قسمت دیگر این حکم مربوط به اظهارات فرهاد مجیدی و اتهام او نسبت به یک کارشناس و عضو تصمیم‌گیر کمیته داوران بود که با شکایت علی خسروی مواجه شد اما کمیته انضباطی تشخیص داده که اتهام صریح به فرد حقوقی نبوده و مجیدی نیز تبرئه شده است.

مشروح حکم را در ادامه می‌خوانید:
* درباره تخلف انتسابی فرهاد مجیدی و روزبه چشمی، سرمربی و بازیکن تیم استقلال تهران مبنی بر نقض ماده 71 مقررات انضباطی از طریق انجام مصاحبه بعد از دیدار برابر تیم نساجی مازندران، از سری رقابت های جام حذفی کشور و با توجه به محتویات پرونده و مطالب ابرازی در مصاحبه در خصوص فرهاد مجیدی، نظر به اینکه بر اساس ماده 71 مقررات انضباطی توهین و افترا نسبت به شخص حقیقی صراحتا مطالبی بیان نشده است، بر همین اساس حکم به برائت وی صادر می شود.روزبه چشمی نیز به دلیل مصاحبه که بیانگر مطالب کذبی علیه داور مسابقه بود، به پرداخت 300 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
* کمیته انضباطی در خصوص شکایت باشگاه پرسپولیس تهران علیه اعضای کمیته داوران فدراسیون فوتبال و سید مهدی سید علی، داور دیدار تیم های پرسپولیس و استقلال تهران در روز 26 اسفندماه 1400، مبنی بر تقصیر کمیته داوران در انتخاب سید علی به عنوان داور مسابقه و اشتباهات ایشان در طول مسابقه، اعلام کرد با توجه به مجموع محتویات پرونده و چیدمان و انتخاب داوران از اختیارات قانونی کمیته داوران بوده از طرفی تصمیمات اتخاذ شده توسط داوران در زمین مسابقه نهایی است و تنها آثارانضباطی این تصمیمات قابل بررسی در رکن قضایی میباشد و نظر به اینکه از سوی شاکی دلیلی بر وقوع تخلف انضباطی وجود ندارد، در نتیجه به لحاظ عدم احراز تخلف، مستند به ماده95 مقررات انضباطی مصوب 1397، حکم بر رد شکایت صادر می شود. این رای ظرف مدت 7روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدید نظر خواهی نزد کمیته استیناف است.

پرسپولیس با تنظیم شکایت علیه سیدعلی، خواستار برخورد با او شده بود.
*در خصوص شکایت باشگاه پرسپولیس تهران علیه بهزاد غلامپور و محمد دانشگر مبنی بر بدرفتاری در مقابل بازیکن تیم مقابل و توهین از سوی نامبردگان در پایان نیمه اول و پایان دیدار دو تیم استقلال تهران و پرسپولیس در تاریخ  26 اسفندماه 1400، کمیته انضباطی اعلام کرد که با توجه به محتویات پرونده، نظر به اینکه تخلفات بهزاد غلامپور به موجب دادنامه شماره 1938 کمیته انضباطی تصمیم گیری شده و موضوع از اعتبار امر مختومه برخوردار است. لذا موجبی جهت رسیدگی مجدد وجود ندارد  و مستند به ماده 25 مقررات انضباطی، قرار توقف رسیدگی صادر می شود. در خصوص محمد دانشگر نیز با توجه به اینکه اقدام وی خارج از مصادیق اعمال و رفتار توهین آمیز تشخیص داده می شود و در موارد مشابه قبلی نیز این اقدام رفتاری توهین آمیز تلقی نگردیده است در نتیجه مستند به ماده 95 مقررات انضباطی، حکم به برائت ایشان صادر می شود. این رای ظرف مدت 7روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدید نظر خواهی نزد کمیته استیناف است.

این صحنه برخورد غلامپور با مهدی ترابی است که پرسپولیس روی آن شکایت کرده بود.