به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۸:۲۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ ساعت ۱۲:۰۲
کد مطلب : ۳۳۴۱۴۸

کنایه «روزنامه اطلاعات» به حامیان قالیباف

کنایه «روزنامه اطلاعات» به حامیان قالیباف
گروه سیاسی: روزنامه اطلاعات در شماره امروز خود با اشاره به ماجرای «سیسمونی گیت» نوشت: شعار شفافیت و «نداربودن با مردم» هنگام رأی‌آوری‌ها و موسم انتخابات، سکّه‌ی رایج تریبون‌هاست و اما پس از فرونشست تب‌وتاب انتخاباتی، در بر همان پاشنه‌ی ابهام و اجمال و رفع‌ و رجوع پشت صحنه‌ها می‌چرخد؛ همان‌گونه که تریبون‌ها نیز یک روز یک دولت را کیسه‌ی مشت‌زنی هفتگی و جمعه به جمعه‌ی خود می‌کنند و همان تریبون‌ها فرداروزی در دولت فخیمه‌ی دیگری توصیه به ریاضت و زهد و اعراض از دنیای مادّی…. و این، همه‌ی آن یک‌بام و دو هوایی است که در گردونه‌ی آن از سرگیجه هم عبور کرده‌ایم.
 
هنگامی که در مجلس سخن از شفافیت رأی نمایندگان می‌شود، یکی فریاد برمی‌آورَد، که ممکن است رأیِ نامدار، وامدار گروهی شود؛ و دیگری هراس می‌کند، که مبادا رأی شفافش، امنیتش را در کوچه و بازار از وی بازستانَد؛ و عجب نَقلی است این وادی حیرت!

از یک‌سو گاه خانواده‌ای را در جابلقا در مضیقه و چالش سؤال و جواب قرار می‌دهند که چرا مثلاً فرزند یا دخترش در جابلسا فلان سخن را گفته و یا بهمان حرکت را کرده؛ از دگرسو به توجیه و ‌تبرئه برمی‌آیند که: مگر پدر را به جرم فرزند سرزنش می‌کنند!؟ چه رسد به محاکمه!؟… و یا للعجب از این معیارهای چندگانه به گاه تشخیص مصالح!
در رسیدگی به جرم پسر، پیش‌کشیدن پای پدر نارواست اما برای همه‌ی پدرها! نیز شفافیت در رأی نماینده مجلس را- آن‌جا که پای آبرو و امنیتش در میان باشد- ناسزاوار است؛ لیک در شعارهای قبل از انتخابات؛ و نه در کرسیِ تثبیت‌شده‌ی پس از انتخاب!

ایّهاالمسئولون! المُحِسّون المکلّفون بانواع التّکالیف قبل الجلوس و النّاسین بعد القعود!؛ شما را سوگند به عقل و شعور مردمانی که آنان را نمایندگی می‌کنید، معیارهای دوگانه و چندگانه‌سوزتان را به نوعی وحدت و تک‌معیاری بدل کنید؛ باشد که رستگار شوید!
 
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۱/۰۲/۱۰ ۲۱:۲۹
شیر ...............باکی به خودش راه نمیده فقط وای به روزی که غرش کنه وسردسته را به دندان بگیره میبینید که کفتار و روباه و۔۔۔ دنبال سوراخموش خواهند گشت ، (386599)
۱۴۰۱/۰۲/۱۱ ۰۲:۳۱
بهار با سانسور نظریه، شبهه بوجود میاری که عمدی است بد اخلاقی است۔ منظور از شیر قالیباف بود حال اگر غرضی نداری منتشر کن (386612)