به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۴:۳۴
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ ساعت ۱۱:۱۴
کد مطلب : ۳۳۴۳۴۴

طرح محاکمه حسن روحانی چه دستاوردی برای دولت رئیسی دارد؟

طرح محاکمه حسن روحانی چه دستاوردی برای دولت رئیسی دارد؟
گروه سیاسی: روز گذشته حسن شجاعی علی‌آبادی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در گفت‌وگویی که با خبرگزاری مهر داشت، آخرین وضعیت پرونده‌های مهم در کمیسیون متبوع خود را شرح داد. خبرسازترین بخش این پرونده‌ها درخواست محاکمه حسن روحانی بود که به گفته شجاعی تا کنون ۷۰۰ هزار امضا برای آن جمع شده است.

به گفته شجاعی، عمده تخلف‌ها مربوط به ترک فعل بوده است: «ما به سهم خودمان پیگیر بررسی ترک فعل‌های رئیس جمهور سابق هستیم. البته پیگیری‌های کمیسیون اصل ۹۰، از دستگاه‌های نظارتی دیگر رفع تکلیف نمی‌کند.»
کارزار مطالبه محاکمه روحانی به عنوان مسبب شرایط فعلی کشور از زمانی به طور جدی‌تر کلید خورد که ولی الله سیف رئیس پیشین بانک مرکزی به اتهام اخلال در بازار ارز به ۱۰ سال زندان محکوم شد؛ حکمی که البته نقض شد! پس از بازداشت سیف، موضوع محاکمه روحانی هم در دو سال پایانی ریاست جمهوری او و در دوره مجلس یازدهم مطرح شد. نمایندگان معتقدند دلیل ناکارآمدی و مشکلات بزرگ هشت ساله در ایران، حسن روحانی بوده است.

امروز در شرایطی برای بار چندم موضوع محاکمه روحانی را مطرح شد که وضعیت معیشت مردم به یکی از سخت‌ترین دوران خود رسیده و حتی به نسبت دولت پیش نیز قیمت‌ها نیز چند برابر شده است؛ با این حال هنوز هم تصور بر آن است که بهترین راهکار این است که همه چیز را به گردن دولت سابق انداخت. از این منظر برخی معتقدند در شرایطی که موضوع تورم و گرانی‌های سرسام‌آور اخیر، گریبان دولت رئیسی را گرفته، بار دیگر با پیش کشیدن محاکمه روحانی می‌توانند باز هم مقداری برای دولت وقت بخرند آن هم در شرایطی که حتی حامیان دولت نیز لب به گلایه می‌گشایند.

محاکمه روحانی و خبرش در حالی امروز مطرح شده که چند روز پیش هم سخن از محاکمه سایر مقامات دولتی سابق بود سخنی که البته تکذیب شد. اکنون رئیس کمیسیون اصل ۹۰ با تکیه بر ۷۰۰ هزار امضا برای محاکمه روحانی براین نکته تاکید دارد که این موضوع در جریان است؛ او در حالی این مطلب را بیان می‌کند و از اهمیت امضای حدود ۷۰۰ هزارتایی محاکمه روحانی سخن می‌گوید که هنوز مجلس بی‌توجه به امضای میلیونی مردم علیه طرح صیانت از فضای مجازی، در راستای تحقق این طرح پیش می‌رود‌ به نحوی که وزیر ارتباطات از پخته‌تر شدن این طرح بگوید و بخش قابل توجهی از نمایندگان هم همچنان سنگ طرح صیانت را به سینه بزنند بی آنکه به نظر مردم توجهی کنند.
مرجع : رویداد24
برچسب ها: حسن روحانی
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۱/۰۲/۱۱ ۱۱:۴۸
ما هم خواستار محاکمه احمدی نژاد و کلیه کسانی هستیم که او را هشت سال به مردم تحریم کردند.
ما هم خواستار محاکمه ابراهیم رئیسی هستیم، نه به دلیل ترک فعل بلکه به دلیل افعال وحشتناکی که در تابستان 67 انجام داده است. (386623)
۱۴۰۱/۰۲/۱۱ ۲۲:۵۴
خیانت کاران را به سزای خیانت رساند دستش درد نکنه ، ماهیت بهار نیوز حمایت از خائنین منافقین است (386660)
۱۴۰۱/۰۲/۱۱ ۱۳:۳۲
بسم الله الرحمن الرحیم

نامه ای را خطاب به اصلاح طلبان ارسال می نمایم :

اصلاح طلبان قطعا باید در انتخابات مجلس شورای اسلامی 1402 شرکت کنند و قبل از آن باید بدانند چه هدف و استراتژی از این شرکت خواهند داشت. آنها باید یک اقلیت قوی تر از مجلس دهم با لیست ائتلافی با جریان نزدیک به مرحوم هاشمی و روحانی و لاریجانی بسازند و به ترمیم و نظارت کابینه ی دولت سیزدهم کمک کنند. اگر به دنبال مشارکت و اعتماد ملت و جلب سرمایه حضور آنها هستید باید با شعار " نظارت قوی و ارتقای مردمسالاری و احیای اقتصاد و رفاه " (386631)
۱۴۰۱/۰۲/۱۱ ۲۲:۵۶
هر کس به اسم و عنوان حسن روحانی بیاید محکوم به شکست است چون هیچ وجهه ای ندارد یعنی جای آباد نگذاشته (386661)
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۲/۱۱ ۱۷:۱۹
سلام برای رییسی فایده ای ندارد اما مسئولین بی کفایت حواسشون بیشتر جمع میشه تا اگه بلد نیستن یا خیانت کنن به مردم باید پاسخگو باشند آن هم نه مثل قبلا باید اشد مجازات را ببینن (386653)
۱۴۰۱/۰۲/۱۱ ۲۲:۵۲
دل ما و همه کسانی که سرمایه شان را از دست دادند خنک می شود ، (386659)
۱۴۰۱/۰۲/۱۲ ۰۹:۴۷
کارکردش پنهان کردن سیسمونی گیت هاست (386668)
۱۴۰۱/۰۲/۱۲ ۱۸:۵۱
شما اگه راست میگین دولت رییسی رو از بن بست نجات بدین. مردم همه جوره حواسشون هست. (386686)
مشهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۲/۱۳ ۰۵:۵۹
یک مشت ریاکار و متوهم که همه جور گند زدن. فقط مونده محاکمه روحانی. این مجلس 10 درصدی ضد مردم است هزارتا خرابکاری کرده و میکنن (386691)