به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۰:۲۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ ساعت ۰۹:۳۹
کد مطلب : ۳۳۴۹۱۷

میزان مناسب خواب برای افراد بالای۴۰ سال

میزان مناسب خواب برای افراد بالای۴۰ سال
گروه گوناگون: به‌ گفته محققان دانشگاه کمبریج و دانشگاه فودان چین، هفت ساعت خواب شبانه روزی، برای افراد در سنین ۴۰ سالگی و بالاتر، ایده‌آل است.
 خواب نقش مهمی در فعال کردن عملکرد شناختی و حفظ سلامت روانی دارد. همچنین با حذف مواد زائد از مغز، به حفظ سلامت این عضو بدن کمک می‌کند.به‌ گفته دانشمندان، با افزایش سن، اغلب شاهد تغییراتی در الگوهای خواب خود هستیم، از جمله مشکل در به خواب رفتن و کاهش کمیت و کیفیت خواب. تصور می‌شود که این اختلالات خواب ممکن است منجر به زوال شناختی و اختلالات روانی در افراد میانسال و سالمند شود.
 دانشمندان بریتانیایی و چینی داده‌های نزدیک به ۵۰۰ هزار بزرگسال ۳۸ تا ۷۳ ساله را از Biobank بریتانیا بررسی کردند. از شرکت‌کنندگان در مورد الگوهای خواب، سلامت روان و رفاه آنها سوال شد و در یک سری تست‌های شناختی شرکت کردند.با تجزیه و تحلیل داده‌ها، تیم تحقیقاتی دریافتند که خواب ناکافی یا بیش‌از‌حد، با اختلال در عملکرد شناختی مرتبط است. هفت ساعت خواب در شب، مقدار بهینه خواب برای عملکرد شناختی و همچنین سلامت روانی بود، به‌طوری‌که افراد در صورت خواب طولانی‌تر یا کوتاه‌تر، علائم بیشتری از اضطراب و افسردگی را تجربه می‌کردند.محققان می‌گویند یکی از دلایل احتمالی ارتباط بین خواب ناکافی و زوال شناختی ممکن است به‌دلیل اختلال در خواب عمیق با موج آهسته باشد. نشان داده شده است که اختلال در این نوع خواب با ساخت آمیلوئید، یک پروتئین کلیدی که وقتی به اشتباه تا می‌شود، می‌تواند باعث ایجاد «درهم‌تنیدگی» در مغز شود (مشخصه برخی از انواع زوال عقل)، ارتباط دارد. علاوه بر این، کمبود خواب ممکن است توانایی مغز را برای خلاص شدن از شر سموم مختل کند.پروفسور باربارا ساهاکیان از دپارتمان روانپزشکی دانشگاه کمبریج و یکی از نویسندگان این مطالعه، گفت: «خواب خوب شبانه در تمام مراحل زندگی مهم است، به‌ویژه با افزایش سن. یافتن راه‌هایی برای بهبود خواب می‌تواند برای کمک به افراد در میانسالی در حفظ سلامت روان و جلوگیری از زوال شناختی، به ویژه برای بیماران مبتلا به اختلالات روانپزشکی و زوال عقل، حیاتی باشد.»

 
برچسب ها: خواب
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *