به روز شده در ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۲۰:۴۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب : ۳۳۵۳۸۶

حریق در جنگل‌های سیبری قربانی گرفت

حریق در جنگل‌های سیبری قربانی گرفت
گروه حوادث: جنگل‌سوزی مهیب به اعلام وضعیت فوق‌العاده در "کراسنویارسک" واقع در شرق روسیه منجر شده است.
به گزارش ایسنا، مناطق وسیعی همچنان در آتش می‌سوزند و تاکنون ۴۵۰ خانه طعمه حریق شده‌ و چند تن نیز در این آتش‌سوزی‌ها جان باخته‌اند که رسانه‌های مختلف با ارائه آمار متفاوت، تاکنون شمار قربانیان را بین پنج تا ۱۰ نفر اعلام کرده‌اند. خبرگزاری اینترفاکس به نقل از اداره مقابله با حوادث طبیعی منطقه اعلام کرده است که دامنه آتش‌سوزی به چند شهر در ۱۲ ناحیه گسترش یافته است.

در روستای "تالاشانکا" در ۲۰۰ کیلومتری شهر پرجمعیت کراسنویارسک، سه نفر از جمله دو کودک قربانی آتش شده‌اند.
دو قربانی دیگر نیز در روستای "نیکولسک" در ۳۰۰ کیلومتری غرب کراسنویارسک جان باخته‌اند. همچنین گزارش شده که خانه‌ها و مزارع زیادی در شهرهای متعدد دیگر طعمه حریق شده‌اند.  الکساندر اوس، فرماندار منطقه خبر داده که گسترش حریق احتمالا ناشی از بادهای شدید و غیرمعمول بوده است.

بروز آتش‌سوزی در مناطق پهناور جنگلی و وسیع سیبری موضوع جدیدی نیست اما وزش بادهای شدید به این جنگل‌سوزی دامن زده است.باد شدید، عملیات اطفاء حریق را سخت‌تر کرده و همچنین به گفته مسئولان، آتش‌سوزی زمانی آغاز شد که چند درخت روی کابل‌های برق فشار قوی سقوط کرد و پس از آن، شبکه برق منطقه نیز دچار مشکل شد.مسئولان منطقه‌ای برای آسیب‌دیدگان این آتش‌سوزی، پناهگاه‌های اضطراری ایجاد کرده است.به گزارش دویچه وله، سه سال قبل نیز حدود سه میلیون هکتار از جنگل‌های این منطقه در آتش‌ سوختند.
برچسب ها: حوادث جهان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *