به روز شده در ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۲۲:۳۶
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ ساعت ۱۸:۲۵
کد مطلب : ۳۳۵۴۵۳

قتل‌عام ۶۰ کودک و غیرنظامی اوکراینی در حمله متجاوزان روس به یک مدرسه‌

گروه بین‌الملل: در حمله هوایی جنایت‌کارانه روز شنبه روسیه به مدرسه‌ای که غیرنظامیان در آن پناه گرفته بودند، ده‌ها نفر زیر آوار مدفون و کشته شدند.
قتل‌عام ۶۰ کودک و غیرنظامی اوکراینی در حمله متجاوزان روس به یک مدرسه‌
سرهی هایدای، فرماندار منطقه لوهانسک اعلام کرد که حداقل ۶۰ نفر در آوارهای مدرسه سوخته شده ناپدید شدند که پیش‌بینی می‌شود این افراد کشته شده‌ باشند. رویترز به نقل از فرماندار لوهانسک نوشت که مجموعا ۹۰ غیرنظامی در این مدرسه پناه گرفته بودند که تنها حدود ۳۰ نفر از آنها از زیر آوار بیرون کشیده شدند. آتش‌سوزی ناشی از بمباران این مدرسه پس از حدود چهار ساعت خاموش شد و پس از آن تلاش برای پاکسازی آوار آغاز شد. یه‌ون ینین، معاون اول وزیر کشور اوکراین، گفت: «این روزهای نمادین برای متجاوزان روس مانند رنگ قرمز برای گاو نر است. در حالی‌ که کل جهان متمدن قربانیان جنگ‌های وحشتناک این روزها را از یاد نبرده‌اند، فدراسیون روسیه می‌خواهد رژه برگزار کند و برای جشن و پایکوبی بر اجساد ماریوپلی‌ها آماده ‌شود.» این کارخانه فولاد آخرین بخش این شهر است که هنوز در اختیار جنگجویان اوکراینی است. تعداد زیادی غیرنظامی هفته‌ها است که در کنار این جنگجویان با ذخایر کم غذا، آب و دارو در این کارخانه گرفتار شده‌اند.

صادق زیباکلام: آنانکه لقب کودک‌کش به اسرائیل داده‌اند خبر دارند که بیش از۲۰۰ کودک اوکراینی در نتیجه حملات روس‌ها به مدارس کشته شده‌اند؟


هلاکت یک فرمانده متجاوز دیگر روس


سرهنگ دوم "ویزول بشیکایف" معاون فرمانده هنگ 288 در ارتش اشغالگر و متجاوز روسیه در جریان نبردها در منطقه خارکیف اوکراین کشته شد. او در جنگ علیه مردم سوریه در ادلب، حلب و لاذقیه نیز شرکت داشته است.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


ایوب
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۲/۱۸ ۱۹:۱۱
هرچی جنایت کار و دیکتاتوره رفیق......
کاش جای سوریه عراق روسیه چین یمن و چندتا کشور درب داغون دیگه
نمیگم آمریکا
سوییس پرتغال نروژ فلاند دانمارک و چندتا از این دست کشورها دوست ما بودن (387002)