به روز شده در ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۴:۳۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ ساعت ۱۲:۱۸
کد مطلب : ۳۳۵۵۳۸

کارگران انگیزه‌ کافی برای کار ندارند

کارگران انگیزه‌ کافی برای کار ندارند
گروه اقتصادی: دبیر اجرایی خانه کارگر سمنان با انتقاد از دستمزدهای ناچیز و هزینه‌های بالای زندگی گفت: در شرایط نابسامان اقتصادی و زندگی حداقلی، کارگر انگیزه‌ای برای کار ندارد.به گزارش ایلنا، حبیب الله محقق از نبود کارگر در بنگاه‌های اقتصادی استان سمنان خبر داد و گفت: بیکاری در استان سمنان حتی باوجود بنگاه‌های اقتصادی پایین است. چراکه با وجود بازار کار، نیروی کار انگیزه‌ی کافی برای حضور در بنگاه‌های اقتصادی را ندارد.

وی با اشاره به حداقل دستمزد برای سال جاری گفت: متاسفانه بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی حداقل دستمزد را نیز به نیروی کار نمی‌دهند، این در حالی است که با همین حداقل دستمزد توان تامین هزینه‌های زندگی ازسوی کارگران وجود ندارد و با این دستمزد نمی‌توان یک آلونک اجاره کرد.این فعال کارگری با اعلام اینکه در زمان بررسی افزایش دستمزد، سبد معیشت حداقلی بررسی و تصویب شد، گفت: سبد حداقلی را زمانی ۹ میلیون تومان تعیین کردند که شاهد این تورم و رشد سرسام‌آور قیمت‌ها در ابتدای سال ۱۴۰۱ نبودیم.

وی از دولتمردان خواست به جای افزایش دستمزد، مشکلات اساسی زندگی کارگران را حل و فکری به حال سفره‌های خالی کنند، گفت: به کارگر خانه بدهید تا مشکل اجاره مسکن نداشته باشد، حداقل‌های سفره‌اش را تامین کنید تا شرمنده زن و فرزندش نشود، پوشاک مناسب در اختیارش بگذارید تا با لباس پاره و اوضاع نامناسب در خیابان‌ها حاضر نشود، در این صورت کارگر از شما هیچ افزایشی دستمزدی نخواهد خواست.محقق با اعلام اینکه با دستمزد ۷ میلیون تومانی دخل و خرج زندگی جور درنمی‌آید، گفت: امروزه کارگران نمی‌توانند یک وعده میوه درست بخرند، چه برسد به آنکه بخواهند میوه‌های نوبرانه در دست بگیرند و فرزندانشان را خوشحال کنند.

وی با اعلام اینکه بخش زیادی از کارگران غذای بی‌کیفیت، میوه درجه سه، لباس و کفش بی‌کیفیت و خلاصه زندگی حداقلی تهیه می‌کنند، گفت: چرا هیچکس مشکلات زندگی کارگران را درک نمی‌کند و در عوض کارگران را به زیاده‌خواهی متهم می‌کنند؟دبیر اجرایی خانه کارگر سمنان با تاکید بر اینکه سخن گفتن از معیشت نامناسب کارگران باعث شرمندگی است و ای کاش وضعیت زندگی کارگران به اندازه‌ای مطلوب بود که ناچار نبودیم دایم از مشکلات معیشتی آنها بگوییم، گفت: اینکه شرایط نامناسب زندگی کارگران را تشریح کنیم، نه تنها باعث افسرده شدن جامعه می‌شود بلکه دردی از جامعه کارگری دوا نمی‌کند. شاید تنها دستاوردی که برای کارگران دارد، شرمندگی بیشتر از نام کارگر است.وی از دولتمردان خواست نسبت به کنترل قیمت‌ها نهایت سعی و تلاش خود را به کار بگیرند و گفت: اگر نمی‌توانید با افزایش مناسب دستمزد و بالابردن درآمد، سفره کارگران را پررنگ کنید، از گرانی قیمت‌ها جلوگیری کنید.
برچسب ها: کارگران
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *