به روز شده در ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۷:۳۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ ساعت ۱۶:۰۲
کد مطلب : ۳۳۵۶۲۱

توافق تسلیحاتی عراق با آمریکا و فرانسه

توافق تسلیحاتی عراق با آمریکا و فرانسه
گروه بین الملل: یک فرمانده نظامی بلندپایه عراقی از امضای قرارداد تسلیحاتی میان بغداد با آمریکا و فرانسه برای خرید سلاح پیشرفته از این دو کشور خبر داد.
 فرمانده بخش توپخانه وزارت دفاع عراق اعلام کرد که این وزارتخانه قراردادهایی را با آمریکا و فرانسه امضا کرده است تا از این کشورها سلاح‌های پیشرفته برای تجهیز یگان توپخانه‌ای عراق وارد کند.وی در این باره گفت؛ تسلیحات توپخانه‌ای دوربرد اخیرا کارایی خود را در زمینه مقابله با داعش ثابت کرده است و واردات توپ‌های جدید بخشی از توافقات با کشورهای اروپایی است.
این فرمانده عراقی به انواع سلاح‌های مذکور و جزئیات بیشتر قراردادهای امضا شده با آمریکا و فرانسه اشاره نکرده است.العرداوی همچنین تصریح کرد: دولت علاقه مند به واردات انواع سلاح‌های توپخانه‌ای است تا کنترل خود را بر کسانی که به دولت و دستگاه‌های امنیتی آسیب می‌رسانند، تحمیل کند.
وی تاکید کرد که دولت عراق با واردات توپ‌های دور برد که دشمن را در فواصل طولانی هدف قرار می‌دهند، به توسعه تسلیحات در اختیار سرویس‌های امنیتی ادامه می‌دهد و این تسلیحات توپخانه‌ای بهتر از هواپیما و تفنگ هستند.

 
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *