به روز شده در ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۱۷:۲۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ ساعت ۱۸:۱۳
کد مطلب : ۳۳۵۶۵۷

ساخت یک ربات برای پخت غذا و چشیدن مزه آن

ساخت یک ربات برای پخت غذا و چشیدن مزه آن
گروه علمی:یک ربات طراحی و ساخته شده است که مانند یک انسان غذا می‌پزد و می‌تواند طعم آن را بچشد.در پیشرفتی که اولین در نوع خود محسوب می‌شود، اخیراً طرحی منحصر به فرد از یک ربات هوش مصنوعی فاش شده است که می‌تواند درست مانند یک انسان، آشپزی کند و طعم غذا را بچشد.
 
جدیدترین گزارش‌ها حاکی از این هستند که محققان دانشگاه کمبریج با همکاری شرکت تولید کننده لوازم خانگی Beko، رباتی ساخته اند که می‌تواند کار آشپزی را انجام دهد و ویژگی آن توانایی طعم دادن به غذا‌هایی است که می‌پزد.این ربات که "Robot Chef" نام دارد، برای چشیدن طعم غذا در مراحل مختلف آموزش دیده است تا ارزیابی کند که آیا غذا طعم دلخواه را دارد یا خیر. علاوه بر چشیدن، این سرآشپز رباتیک برای تهیه بسیاری از وعده‌های غذایی آموزش دیده است.

به گفته یکی از اعضای دپارتمان مهندسی دانشگاه کمبریج که در ساخت این ربات مشارکت داشته، اکثر آشپز‌های خانگی با مفهوم مزه کردن غذا در حین تهیه غذا آشنا هستند و این ربات نیز باید همین توانایی را داشته باشد و این همان چیزی است که در هنگام توسعه ربات روی آن کار شده است.
برچسب ها: ربات
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *