به روز شده در ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۲۲:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ ساعت ۱۸:۲۱
کد مطلب : ۳۳۵۶۶۳

افزایش آنتی بادی‌ها با ابتلا به امیکرون

افزایش آنتی بادی‌ها با ابتلا به امیکرون
گروه علمی:اگر مقابل ویروس کرونا واکسینه شوید، عفونت امیکرون می‌تواند سطح آنتی‌بادی‌ها را در برابر دلتا کووید افزایش دهد.برای یک مطالعه که خارج از آفریقای جنوبی انجام شده است، محققان آزمایش‌هایی را روی ۳۹ فرد مبتلا به عفونت امیکرون انجام دادند که از این تعداد، ۱۵ نفر علیه این ویروس واکسینه شده بودند.به دنبال ابتلا به امیکرون، آنتی‌بادی‌های ضد BA.۱ در شرکت‌کنندگان واکسینه شده ۱۳.۶ برابر و در شرکت‌کنندگان واکسینه نشده ۶ برابر افزایش یافت.
 
ابتلا به امیکرون موجب افزایش آنتی‌بادی‌ها در برابر دلتا شد و میزان افزایش آن ۵.۷ برابر در شرکت‌کنندگان واکسینه شده و سه برابر در شرکت‌کنندگان واکسینه نشده بود.افراد مبتلا شده به سویه BA.۱ که واکسینه‌نشده‌اند، ۲.۲ برابر آنتی‌بادی خنثی‌سازی در برابر سویه BA.۱ همچنین ۱۲.۰ برابر آنتی‌بادی خنثی‌سازی در برابر سویه دلتا، ۹.۶ برابر خنثی‌سازی در برابر سویه بتا، ۱۷.۹ برابر خنثی‌سازی در برابر ویروس اجدادی و ۴.۸ برابر خنثی‌سازی در مقابله با BA.۲ کمتری نسبت به افراد واکسینه‌شده داشتند.

محققان افزودند: این نتایج نشان می‌دهند که واکسیناسیون همراه با ایمنی هیبریدی عفونت امیکرون/ BA.۱ باید در برابر دلتا و انواع دیگر محافظت ایجاد کند.آخرین گزارش سازمان بهداشت جهانی نشان داد که زیرسویه‌های فرعی BA.۴ و BA.۵ چند جهش اضافی را به دست آورده‌اند که ممکن است بر ویژگی‌های آن‌ها تاثیر بگذارد.

تدروس ادهانوم، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی گفت: سویه‌های فرعی BA.۴ و BA.۵ شناسایی شدند؛ زیرا آفریقای جنوبی هنوز در حال انجام توالی‌یابی ژنتیکی حیاتی است که بسیاری از کشور‌های دیگر انجام آن را متوقف کرده‌اند، اما ویروس در حال جهش است.وی تاکید کرد: بهترین راه برای محافظت از مردم، واکسیناسیون در کنار اقدامات آزمایش بهداشت عمومی و اجتماعی است.
برچسب ها: اومیکرون
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *