به روز شده در ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۹:۲۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ ساعت ۱۱:۳۸
کد مطلب : ۳۳۵۷۴۸

دستگاه تصفیه آب خانگی پالایه سازان

گروه کسب و کار: تصفیه آب، فرآیندی که طی آن ترکیبات شیمیایی نامطلوب، مواد آلی و معدنی و آلاینده های بیولوژیکی از آب حذف می شوند. تصفیه آب همچنین نیازهای کاربردهای پزشکی، دارویی، شیمیایی و صنعتی را برای آب تمیز و آشامیدنی برآورده می کند.
دستگاه تصفیه آب خانگی پالایه سازان
یکی از روش های تصفیه آب در منازل، سازمان ها و شرکت ها استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی است. این دستگاه آب شرب سالم را برای افراد فراهم میکند. دستگاه تصفیه آب خانگی از روش اسمز معکوس استفاده میکند که د رعین کیفیتی که دارد بسیار به صرفه است.
احتمالا در نظر دارید که یک دستگاه تصفیه آب خانگی را خریداری کنید. در این شرایط در زمان خرید سوالات زیادی در ذهنتان ایجاد خواهد شد که پاسخی برایشان پیدا نخواهید کرد. اگر میخواهید اطلاع کاملی را در اینباره کسب کنید تا انتها با ما همراه باشید.

دستگاه تصفیه آب خانگی پالایه سازان
مشخصات دستگاه تصفیه آب خانگی پالایه  سازان
برای اینکه بتوانید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را برای منزل یا محل کارتان انتخاب کنید در اولین مرحله باید اطلاعات کاملی درباره مشخصات آن داشته باشید. مشخصات شامل امکانات و قابلیت های دستگاه خواهد بود. با اطلاع از این موارد میتوانید دستگاهی متناسب با نیاز و هدفتان خریداری کنید. در ادامه با بررسی انواع مشخصات دستگاه تصفیه آب همراه ما باشید.

نوع دستگاه تصفیه آب با توجه به مکانیزم تصفیه
دستگاه های تصفیه آب خانگی از روش های مختلفی برای تصفیه آب استفاده می کنند. جدیدترین روش به نام اسمز معکوس است. در این روش غلظت آب سنجیده می شود و از ورود نمک های محلول در آب، فلزات سنگین و مواد شیمیایی و ریز ساختارها جلوگیری میکند.
سیستم اسمز معکوس شامل یک مکانیسم ساده تصفیه آب است. سیستم فیلتراسیون شامل عبور آب یا سایر حلال ها از یک غشای نیمه تراوا است. غشا املاح محلول را که آب را آلوده می کنند مسدود می کند. این فرآیند انواع آلاینده ها مانند یون ها، آفت کش ها، میکروارگانیسم ها و سایر مواد شیمیایی را از آب فیلتر می کند.
روشی دیگری که در ساخت دستگاه های تصفیه آب خانی به کار رفته است، روش فیلتراسیون است. همانطور که از نامش پیداست تعداد زیادی از فیلترها در مسیر آب قرار گرفته و مانع ورود آلاینده ها می شوند. این فیلترها معمولا به برق یا مخزن نیاز ندارند و به راحتی روی شیر نصب می شوند. هزینه کمتری را نیز شامل می شوند.

نوع دستگاه تصفیه آب از نظر محل نصب
دستگاه های تصفیه آب خانگی به سه نوع زیر سینکی، رومیزی و دیواری تقسیم میشوند.

دستگاه تصفیه آب
•    زیر سینکی: زیر سینک نصب می شوند، از جریان برق استفاده می کنند و اکثرا به روش اسمز معکوس کار می کنند.
•    رو میزی: دو نوع مخزن‌دار و بدون مخزن هستند. دستگاه های بدون مخزن روی شیر قرار میگیرند و در عین حال کوچک اند. دستگاه های مخزن‌دار، یک مخزن جدا دارند و باید آن را پر کنید. انواع برقی و غیربرقی دارند که با توجه به مدل انتخابی متفاوت است.
•    دیواری: دستگاه های تصفیه آب دیواری هم مانند رومیزی ها هستند و تنها به دیوار یا روی یخچال نصب می شوند. این مدل برای فصل تابستان بسیار مناسب اند.

تعداد مراحل دستگاه تصفیه آب
تعداد مراحل تصفیه آب با مکانیزم آنها تغییر می کند. دستگاه هایی که در حال حاضر در بازار موجوداند 3 الی 8 مرحله ای هستند. قطعا هرچه تعداد مراحل بیشتر باشد کیفیت آب خروجی بهتر خواهد بود. زیرا هرچه تعداد فیلترها بیشتر باشد آلاینده های بیشتر از آب گرفته می شود.
نگهداری دستگاه های تصفیه آب خانگی چگونه است؟ - شرکت پالایه سازان
هر دستگاه تصفیه آب خانکی هرچقدر هم باکیفیت باشد، باید فیلترها را هر چند وقت یکبار تعویض کنید. فیلترها باید در فاصله زمانی بین شش ماه تا یکسال تعویض شوند. در صورتی که در تعویض فیلترها تنبلی کنید کیفیت آب تصفیه شده کاهش پیدا خواهد کرد و باعث رشد و تکثیر میکروارگانیسم ها خواهد شد.
در واقع مهمترین پارامتر در نگهداری دستگاه تصفیه کیفیت آب ورودی است. اگر آب ورودی کیفیت بالایی داشته باشد زمان تعویض فیلترها به تعویق خواهد افتاد. اما توجه داشته باشید که در زمان تعویض از فیلترهای باکیفیت استفاده کنید و سراغ فیلترهای ارزان نروید.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی از پالایه سازان

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب
مواردی را در انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی  بیان کردیم. اما چیزی که در پایان اهمیت دارد اطمینان از اصل بودن دستگاه است. در حال حاضر دستگاه های تقلبی به اسم دستگاه اصل و باکیفیت در بازار به فروش میرسند که هیچ ضمانتی برای درست کار کردن آنها وجود ندارد.
از این رو باید نکاتی را در نظر بگیرید که بتوانید اصل بودن دستگاه تصفیه آب را تشخیص دهید. از جمله این موارد عبارت اند از:
•    اولین قدم خرید از نمایندگی و مرجع معتبر تصفیه آب خانگی است. برخی از دستگاه ها که به فروش میرسند مونتژ شده هستند بااینکه لوگوی شرکت اصلی را دارند. برای اطمینان بهتر است به نمایندگی مراجعه کرده و دستگاه تصفیه آب خانگی را بطور مستقیم خریداری کنید.
•    تمامی لوگوها و برچسب های روی دستگاه را در نظر بگیرید. دستگاه های اصلی هیچگونه غلط املایی یا نوشتاری ندارند. مهمترین مسئله کیفیت قطعات است. اگر کیفیت بدنه دستگاه مشکل دارد و دارای لک و خط و خراش است، دستگاه اصل نیست.
•    یکی دیگر از معیار سنجش اصل بودن، مقایسه قیمت است. دستگاه تصفیه آب خانگی اصل با توجه به کیفیتی که دارد قطعا هزینه‌ای متناسب با آن خواهد داشت. وقتی با قیمت پایینی روبرو میشوید احتمالا دستگاه تقلبی است. با چک کردن قیمت دستگاه از سایت های معتبر میتوانید از هزینه حدودی آن مطلع شوید.
•    از کارشناسان  پالایه سازان مشورت بگیرید. اگر تجربه ای در خرید دستگاه تصفیه آب خانگی ندارید با متخصصان در این زمینه تماس بگیرید تا تصمیم گیری شما را آسان تر کنند.

نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب- پالایه سازان
برخی از نکات را در هنگام خرید در نظر بگیرید تا خروجی مناسب تری داشته باشید. از جمله این نکات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
1.    ابعاد و حجم دستگاه را در نظر بگیرید. دستگاهی را انتخاب کنید که با فضای شما همخوانی و قابلیت نصب داشته باشد. دستگاه های 12 یا 18 لیتری معمولا فضای بزرگی را نیاز دارند.
2.    از کیفیت فیلترها مطمئن شوید. از برندهایی استفاده کنید که کیفیت فیلتر بهتری دارند. کیفیت آب خروجی شما به کیفیت فیلترها ارتباط مستقیم دارد.
3.    جنس بدنه دستگاه و نحوه طراحی خیلی مهم است. دستگاه هایی که بدنه پلاستیکی دارند پس از مدتی به دلیل فشار زیاد آب تغییر شکل می دهند و از کار می افتند.
در پایان
دستگاه تصفیه آب خانگی پالایه سازان گزینه خوبی برای آشامیدن آبی سالم و بدون املاح مضر است. هر خانواده ای به یکی از این دستگاه ها در خانه نیاز دارد. پس بهتر است بهترین گزینه را انتخاب کنید. با صرف کمی هزینه بیشتر از کیفیت محصول خریداری شده و کارکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید.