به روز شده در ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۷:۳۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ ساعت ۱۴:۰۲
کد مطلب : ۳۳۵۸۳۷

ارزش غول‌های فناوری یک تریلیون دلار ریخت

ارزش غول‌های فناوری یک تریلیون دلار ریخت
گروه اقتصادی: بیش از یک تریلیون دلار از ارزش غول‌های فناوری در سه روز معامله اخیر بازار آمریکا از دست رفت.به گزارش ایسنا، از زمان تصویب افزایش نرخهای بهره آمریکا در چهارشنبه گذشته، ارزش سهام شرکتها ریزش کرده اما بخش فناوری ضرر سنگین‌تری در مقایسه با بخشهای دیگر اقتصاد متحمل شده است.
 
سرمایه گذاران اکنون در مقایسه با سالهای اخیر به خصوص در دوره کرونا، علاقه کمتری به سهام نشان می دهند و پول بیشتری را به سوی دارایی‌های امن هدایت می‌کنند.اپل که ارزشمندترین شرکت فناوری جهان است، از زمان پایان معاملات چهارشنبه گذشته، ۲۲۰ میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داده است.

جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا چهارشنبه گذشته اعلام کرد تورم بسیار بالا بوده و هیچ برنامه ای برای افزایش بیش از نیم درصدی نرخهای بهره وجود ندارد. بازارها ابتدا تحت تاثیر اظهارات پاول صعود کردند اما این خوش بینی در روزهای بعد رنگ باخت و شاخصهای سهام روز پنج شنبه، جمعه و سپس دوشنبه ریزش کردند.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، بزرگترین ریزش ارزش بازار در سه روز معامله گذشته پس از اپل شامل مایکروسافت به میزان حدود ۱۸۹ میلیارد دلار، تسلا با ۱۹۹ میلیارد دلار، آمازون با ۱۷۳ میلیارد دلار، آلفابت با ۱۲۳ میلیارد دلار، انویدیا به میزان ۸۵ میلیارد دلار و مِتاپلتفرمز (شرکت مادر فیس بوک) با ۷۰ میلیارد دلار، بوده‌اند.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *