به روز شده در ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۵:۵۰
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ ساعت ۱۰:۱۷
کد مطلب : ۳۳۵۹۴۹

ارائه دو بسته کمکی به آوارگان سوری

ارائه دو بسته کمکی به آوارگان سوری
 گروه بین الملل: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  گفت، این اتحادیه متعهد شده کمک‌های بشردوستانه به سوری‌ها را در سال ۲۰۲۲ تا میزان ۱.۵ میلیارد یورو (۱.۵۸ میلیارد دلار) افزایش دهد و برای سال بعد از آن هم به همین میزان کمک را برای آنها در نظر بگیرد.
 ششمین کنفرانس اتحادیه اروپا در مورد حمایت از آینده سوریه و منطقه در بروکسل آغاز شد و هدف آن جلب حمایت بین المللی برای سوری‌هایی است که همچنان با بحران انسانی وخیم هم در سوریه وهم خارج از آن مواجه هستند. بورل در سخنرانی خطاب به نشست وزیران اظهار کرد: خوشحالم که اعلام کنم که یک میلیارد یورو کمک دیگر برای سال ۲۰۲۲ مورد تعهد قرار گرفت و این باعث می‌شود سهم ما به بیش از ۱.۵ میلیارد یورو برسد. برای سال ۲۰۲۳، اتحادیه اروپا همان میزان حمایت مالی معادل ۱.۵۶ میلیارد یورو را ارائه خواهد کرد.
بورل در ادامه سخنرانی خود در این نشست وزیران تاکید کرد: این اعتبارات برای نفع سوری‌ها در سوریه و برای نفع آوارگان در جوامع میزبان آنها در منطقه خواهد بود.
طبق یک گزارش ارائه شده پیش از این کنفرانس اتحادیه اروپا، سال گذشته میلادی این بلوک مبلغ ۳.۹ میلیارد دلار کمک انسان دوستانه و منعطف را به سوریه اختصاص داد. به عبارت دیگر اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۱ زمانی که جنگ سوریه بالا گرفت، به عنوان بزرگترین کمک کننده جهان حدود ۲۹ میلیارد دلار را به سوری‌های آسیب پذیر در این کشور و آوارگان سوری در سراسر منطقه اختصاص داده است.

 
برچسب ها: سوریه