به روز شده در ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۲۰:۴۴
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ ساعت ۱۱:۲۶
کد مطلب : ۳۳۵۹۷۰
آستانه تحمل مردم حدی دارد

احتمال شکل‌گیری اتفاقات خطرناک‌تر از سال ۹۶ و ۹۸ وجود دارد

احتمال شکل‌گیری اتفاقات خطرناک‌تر از سال ۹۶ و ۹۸ وجود دارد
گروه سیاسی: شاید در طول ۴۴ سالی که از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد، تا این اندازه شاهد نگرانی مردم از بابت تورم و گرانی‌های کمرشکن نبودیم. اکنون میلیون‌ها ایرانی به واسطه سیاست‌های نادرستی که طی دهه‌ها از سوی دولت‌ها گرفته شده است، نمی‌دانند چگونه برای آینده خود برنامه‌ریزی کنند. سیاست‌های مالی و پولی دولت فعلا نتیجه نداده و به گفته قاسم ساعدی نماینده دشت‌آزادگان و هویزه آنچه از دولت سیزدهم انتظار بود، محقق نشد و باید قبول کنیم تیم اقتصادی دولت ضعیف است.

ساعدی  می‌گوید: مجموعه اقتصادی دولت رئیسی، متاسفانه نه تولید محتوای متناسب با وضعیت مملکت کرده و نه راهکار‌هایی که اتخاذ می‌کند منطقی و در جهت حمایت از همه اقشار مردم است. راهکار‌هایی که برخی وزرا و تیم اقتصادی دولت سیزدهم در پیش گرفتند، بیشتر این‌طور نشان می‌دهد که آن‌ها، وضع و جایگاه خود را لحاظ کردند و گویی اقشار ضعیف و برخی گروه‌های طبقه متوسط در این تصمیم‌ها، نادیده گرفته شدند.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: وقتی دولت می‌خواهد قانون، آیین‌نامه و روشی را در پیش بگیرد، باید نگاهش به کل جامعه باشد نه اینکه متاثر از جایگاه خود، تصمیم بگیرد. این روند در پیش گرفته شده، نگرانی مردم را به اوج رسانده است، زیرا دیگر نمی‌توان قیمت‌ها را با ماه قبل مقایسه کرد، بلکه باید دید با روز قبل چه تفاوتی کرده است.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان اظهار داشت: چندبرابر شدن قیمت‌ها، آن هم در مدتی کوتاه، کافی است تا متوجه شویم بازار رها و خبری از هیچ‌گونه نظارتی بر آن و حقوق مصرف‌کنندگان نیست. وقتی نظارت گم می‌شود و گرانی رخ می‌دهد، طبیعتاً احتکارگران هم فرصت را برای انجام کار خود مهیا می‌بینند.

ساعدی با گلایه از حقوق پایین کارمندان و کارگران گفت: واقعاً حقوق‌های فعلی تناسبی با تورم دارد؟ آیا حق مستضعفین ادا شده است؟ آیا دولت در تامین کالا‌های اساسی مردم موفق بوده است؟ آیا یک معلم و کارگر با دریافتی ماهیانه خود می‌تواند از پسِ از هزینه‌های سنگین زندگی بربیاید؟ افرادی که تحت پوشش نهاد‌ها و سازمان هستند یا به هر دلیلی از داشتن شغل محرومند، چه باید بکنند؟

وی در ادامه بیان کرد: نارضایتی عمومی در بین مردم شکل گرفته است و متاسفانه تیم اقتصادی دولت هم منسجم نیست. مردم درگیر تامین نان، برنج و روغن شده‌اند؛ کالا‌هایی که جزو روزمرگی آن‌ها است. آستانه تحمل مردم کم شده است و دولت نباید مردم را آزمایش کند تا ببیند عکس‌العمل آن‌ها چیست. این روند، متناسب با نظام نیست و دشمنان ما چه در داخل و چه در خارج، مترصد چنین جو‌هایی هستند.

این چهره اصولگرای مجلس در پاسخ به اینکه، آیا ادامه روند کنونی می‌تواند حوادثی نظیر دی ۹۶ و آبان ۹۸ را رقم بزند؟ گفت: دولت باید بداند که ما مردم خوب و وفاداری به نظام داریم، ظرفیت و آستانه تحمل مردم هم، حدی دارد. عدم‌مدیریت در امر نظارت، می‌تواند حوادثی مثل ۹۶ و ۹۸ را حاصل شود و شاید خطر جدی‌تر هم باشد، چون تامین نان و معیشت مردم به خطر افتاده است. از این‌رو، از آقای رئیسی و تیمش می‌خواهم جلوی نگرانی مردم را بگیرند و به خواسته به‌حق آن‌ها که رفع مشکلات معیشتی است، عنایت ویژه کند.
مرجع : رویداد24
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۴۰۱-۰۳-۲۲ ۰۸:۰۰ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۱/۰۲/۲۱ ۱۱:۳۰
درست مثل... (387242)
۱۴۰۱/۰۲/۲۱ ۱۴:۰۸
آقای رئیسی معنی عدالتی که این همه از آن دم میزنید این است که یارانه یک معلم بازنشسته را حذف کنید ؟ گرچه این یارانه ای که جناب عالی می خواهید بدهید باعث تورم وبی ارزش شدن پول ملی خواهد شد ومردم را بیچاره خواهد کرد (387247)
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۲/۲۱ ۱۴:۴۶
استاد الان شما دقیقا نگران چی هستین؟ (387252)
۱۴۰۱/۰۲/۲۱ ۱۷:۱۵
اینها چه کسانی هستند که نشستند و برای ملت نسخه میپبچند و پیش بینی میکنند آدمهایی که از شکم گنده شان معلومه ... (387261)
۱۴۰۱/۰۲/۲۲ ۱۴:۲۵
شما که مشخصه از آقازاده ها هستی و در آمریکا زندگی می کنی بهتره در مورد ملت صحبت نکنی. هر وقت تشریف آوردید در ایران با شرایط ما مردم زندگی کردید از ملت صحبت کنید (387301)
۱۴۰۱/۰۲/۲۲ ۲۲:۲۹
چی میگی بنده خدا اگر انسانهای ساده لوحی مثل امثال شما نبودن امروز امثال رییسی بر گرده مردم سوار نمیشدن و یکه تازی نمیکردن (387332)
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۲/۲۲ ۰۹:۴۷
بهارنیوز چی شده سراعغ ساعدی رفتی؟
اون موقعی ک از گرد و خاک خوزستان بیکاری شادگان دم میزد هیچگدوم رو پخش نکردید؟
شما نگران مردم هستید یا نگران اینده سیاسی هم حزبیاتون؟ (387281)
۱۴۰۱/۰۲/۲۳ ۰۱:۲۷
نه اینکه اصولگراها با مردم صادق هستند و اصلا در انتخابات دروغ نمی گند و تا الان به همه وعده هایی که در انتخابات دادند عمل کردند و منافع مردم رو به منافع جناحی و پست و مقام و ... ترجیح میدن (387341)
۱۴۰۱/۰۲/۲۳ ۰۸:۰۴
از این منظر نگاه کنید تا صد سال دیگه اوضاع درست میشه
خاتمی دلار 100 تومنی رو 900 تحویل داد( 9 برابر)
احمدی نژاد دلار 900 رو کرد 6000 تومن(6 برابر)
روحانی دلار 6000 رو کرد 30000 تومن (5 برابر)
ریسی دلار 30000 تومن رو اگر 120000 تومن تحویل بده (4 برابر) یعنی دولتها گندکاری هاشون داره کم میشه
فقط اگر ملت دوام بیارند (387355)