به روز شده در ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۱۷:۴۲
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ ساعت ۱۸:۰۰
کد مطلب : ۳۳۶۰۶۰

بعید می‌دانم دولت قادر به پرداخت یارانه 400 هزار تومانی باشد

بعید می‌دانم دولت قادر به پرداخت یارانه 400 هزار تومانی باشد
گروه سیاسی: حرف‌و حدیث‌ها و نگرانی‌های موجود درباره برنامه اقتصادی دولت و پرداخت یارانه‌های جدید، بسیار است. حالا یک نماینده ادوار مجلس نیز به این مهم واکنش نشان داده و معتقد است که دولت در شرایطی نیست که قادر به پرداخت این مبلغ باشد، حال آن‌که به‌گفته این چهره سیاسی اصولگرا، این مبلغ درنهایت می‌تواند تاحدودی افزایش قیمت نان را جبران کند و کفاف تمامی مخارجی را که به‌دلیل گرانی افسارگسیخته، بر دوش شهروندان است، نخواهد داد.

 عزت‌اله یوسفیان‌ملا با بیان این‌که پرداخت یارانه 45 هزار و 500 تومانی که از دولت احمدی‌نژاد آغاز شده بود، همواره در تمامی این سال‌ها، یکی از مشکلات جدی دولت‌ها بوده، گفت: «وقتی از پرداخت یارانه 45 هزار و 500 هزار تومانی صحبت می‌کنیم، باید درنظر داشته باشیم که مبلغ واقعی یعنی این عدد را در عدد 72 میلیون یعنی تعداد یارانه‌بگیران و سپس در عدد 12 ضرب کنیم تا ببینیم پرداخت این یارانه، چه مبلغی در بودجه بر دولت و خزانه تحمیل می‌شود.»

 او با اشاره به نقل‌قولی از یکی از وزیران و دولتمردان اقتصادی در دولت‌های قبل که شب پرداخت یارانه را دشوارترین دوران برای دولت توصیف می‌کرد، گفت: «آن‌چه مسلم است و تقریباً همه چه موافقان پرداخت یارانه نقدی، چه مخالفان بر آن تاکید دارند، این است که پرداخت یارانه به‌صورت نقدی و با این شکل و شمایل ممکن نیست و دولت باید فکری به حال این مسئله بکند.»

 این نماینده ادوار مجلس با تاکید بر این‌که پرداخت یارانه 45 هزار و 500 تومانی برای دولت‌ها بسیار دشوار بوده، گفت: «طبیعتاً در این شرایط اگر قرار به پرداخت یارانه 400 هزار تومانی باشد، مشکلات چندین برابر خواهد بود.» 
او گفت: «در گذشته ما یارانه‌بگیران بسیاری داشتیم که اساساً ساکن کشورهای خارجی بودند یا افرادی که فوت شده بودند اما تا مدت‌ها به حسابشان یارانه واریز می‌شد و زمان و هزینه بسیاری صرف شد تا فهرست یارانه‌بگیران به‌طور نسبی اصلاح شد.» 

او با تکرار فرمولی که برای محاسبه مبلغ کل یارانه در بودجه سالانه در خصوص یارانه 45 هزار 500 تومانی به آن اشاره کرده بود، گفت: «درصورتی که قرار به پرداخت یارانه 400 هزار تومانی باشد، طبیعتاً باید این مبلغ 400 هزار تومان را یک بار در عدد 72 میلیون و سپس در عدد 12 به‌عنوان 12 ماه سال ضرب کنیم تا به عدد واقعی برسیم که باید به این عنوان در بودجه درنظر گرفته شود.» 

یوسفیان‌ملا با بیان این‌که پرداخت این مبلغ برای دولت در شرایط کنونی بسیار دشوار و به تعبیری ناممکن خواهد بود، با آرزوی توفیق برای دولت سیزدهم و شخص ابراهیم رئیسی در عملیاتی کردن این پروژه سنگین گفت: «اجرای این پروژه، راهکارهای ویژه می‌طلبد و در گذشته هم معمولاً از بخش‌ها و حوزه‌های دیگر به کمک دولت و خزانه می‌آمدند تا دولت قادر به پرداخت یارانه باشد. بنابراین، واقع‌بینانه باید بگویم که بعید می‌دانم که دولت در این شرایط قادر به پرداخت این میزان یارانه نقدی باشد.»
مرجع : عصر ما
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۴۰۱-۰۳-۲۲ ۰۸:۰۰ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


mehriran
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۲/۲۲ ۱۲:۳۸
آقای نماینده سابق در حالی که بانک مرکزی اعلام می کند خط فقر 10 میلیون هست اونوقت مبلغ 300 یا 400 هزار تومان ماهیانه برای هر ایرانی مظلوم و گرفتار خیلی زیاده؟ بودجه هر ساله نهاد های ریز و درشت مذهبی چطور؟ اون خوبه مشکلی نداره و زیاد نیست ؟
----------------
ببینم آیا ما کشور فقیری هستیم ؟
چشم تون فقط پیش چند غاز پول مردمه . اون هم خیالت راحت از همین الان میره واسه گرونی مرغ و ماست و نون و ... اگه دست تو بود همون 45 هزار تومن رو هم قطع می کردی (387292)
۱۴۰۱/۰۲/۲۲ ۲۲:۱۳
عاقبت ....... (387329)