به روز شده در ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۷:۳۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ ساعت ۱۰:۳۰
کد مطلب : ۳۳۶۱۰۵

آزوفستال نماد مقاومت اوکراین در برابر روسیه

آزوفستال نماد مقاومت اوکراین در برابر روسیه
گروه بین الملل: مجموعه‌ای از عکس‌های منتشر شده از سوی هنگ آزوف در این هفته به نظر می‌رسد شرایط اسفناک مدافعان مجروح اوکراینی را که در زیر کارخانه فولاد آزوفستال در ماریوپول محاصره شده بودند را نشان می‌دهد.
به گزارش فرارو، کارخانه فولاد آزوفستال به نماد مقاومت اوکراین در درگیری با نیرو‌های ارتش روسیه تبدیل شده است.
در حالی که نیرو‌های روسی به بمباران کارخانه‌های فولاد آزوفستال ادامه می‌دهند، یک عکاس شرایط اسفناک مدافعان مجروح کارخانه را فاش کرده است.
در مجموعه‌ای از تصاویر واضح، نیرو‌های زخمی شده اوکراینی را در بیمارستان‌های موقت کم‌روشن داخل کارخانه نشان می‌دهد. برخی از این سربازان دچار قطع عضو شده اند، و برخی جراحت‌های عمیق و سطحی برداشته اند.
سربازانی به شدت ریش‌دار با سر و صورت زخمی دیده می‌شوند که یک دست یا پا ندارند و لباس‌های خون‌آلود به تن دارند.
گزارش‌ها حاکی از آن است که این مجتمع گسترده در ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ بار بمباران شده است. ارتش روسیه به حملات خود کماکان ادامه می‌دهد.
اسکای نیوز با یکی از اعضای هنگ آزوف که در کارخانه حضور دارد صحبت کرد و گفت که معتقد است همه شهروندان باقی مانده رفته اند و فقط نظامیان در داخل آن باقی مانده اند. تخمین‌های دیگر می‌گویند که ممکن است تا ۱۰۰ غیرنظامی هنوز در آنجا باشند.
این عکس‌ها در حالی منتشر شده که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفته که اوکراین آنقدر تسلیحاتی را که برای شکستن محاصره ماریوپول و آزاد کردن شهر نیاز دارد، دریافت نکرده است.
زلنسکی گفت که مدافعان هنوز به مقاومت خود در آزوفستال ادامه می‌دهند، اما افزود: ما از همه ابزار دیپلماتیک ممکن برای نجات آن‌ها استفاده می‌کنیم، اما روسیه هیچ یک از گزینه‌های پیشنهادی را اجازه نمی‌دهد.
آزوفستال دارای هزارتویی ۲۴ کیلومتری از تونل‌ها و معابر زیرزمینی است که به مدافعان اوکراینی آن اجازه می‌دهد آزادانه برای دفع حملات روسیه جابجا شوند. اوله ژدانوف، کارشناس نظامی اوکراین، در این باره می‌گوید: این مجتمع منطقه وسیعی را در بر می‌گیرد و اوکراینی‌ها می‌توانند از طریق تونل‌های زیرزمینی به سرعت مکان خود را تغییر دهند.
بر اساس برآورد اولیه مسکو چندین هزار سرباز اوکراینی در این محل حضور دارند. تخمین زده می‌شود حدود ۲۵۰۰ نفر نظامی شامل تفنگداران نیروی دریایی ارتش اوکراین، جنگجویان گردان آزوف و حدود ۵۰۰ داوطلب خارجی در آن پناه گرفته باشند.
 
برچسب ها: اوکراین
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *