به روز شده در ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۵:۵۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ ساعت ۱۲:۰۸
کد مطلب : ۳۳۶۱۱۴

شیوع بیماری كرونا در کره‌شمالی

شیوع بیماری كرونا در کره‌شمالی
گروه بین الملل: کره‌شمالی  با تایید اولین شیوع کروناویروس در این کشور از زمان وقوع پاندمی، آن را "خطرناک‌ترین اضطرار ملی" خوانده و دستور قرنطینه سراسری صادر کرد.
طبق گزارش رسانه دولتی کره‌شمالی، سویه اومیکرون در پیونگ‌یانگ شناسایی شده است. اولین پذیرش عمومی عفونت‌های مرتبط با کووید، پتانسیل یک بحران بزرگ را در کشوری نشان می‌دهد که از پذیرش کمک بین‌المللی برای واکسیناسیون خودداری کرده و مرزهای خود را بسته است.به گفته سازمان بهداشت جهانی، تا ماه مارس هیچ موردی از کووید-۱۹ در کره‌شمالی گزارش نشده است و هیچ سابقه رسمی‌ مبنی بر واکسینه شدن مردم کره‌شمالی هم وجود ندارد.
خبرگزاری رسمی کی‌سی‌ان‌ای کره‌شمالی با اشاره به موارد شناسایی شده از یک نوع از ویروس به شدت قابل انتقال اومیکرون موسوم به بی‌ای.۲ گزارش داد: بزرگترین حادثه اضطراری در کشور رخ داده است، با حفره‌ای در جبهه قرنطینه اضطراری ما، که طی دو سال و سه ماه گذشته از فوریه ۲۰۲۰ به سلامت نگهداری شده است.مردم پیونگ‌یانگ به سویه اومیکرون مبتلا شده‌اند، اما جزئیاتی در مورد تعداد موارد یا منابع احتمالی عفونت ارائه نکرد. براساس این گزارش، نمونه‌های افراد مبتلا در ۸ مه جمع‌آوری شد.
این گزارش در حالی منتشر شد که کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی ریاست جلسه حزب کارگران را برای بحث در مورد واکنش به اولین شیوع ویروس کرونا بر عهده داشت.
 کیم به همه شهرها و شهرستان‌های کشورش دستور داد تا مناطق خود را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به شدت قرنطینه کنند و گفت که تجهیزات پزشکی ذخیره اضطراری بسیج خواهند شد.در این گزارش آمده است: کار پیشگیری از وضعیت اپیدمی، باید به حداکثر سیستم پیشگیری از همه‌گیری اضطراری تبدیل شود.گرچه کره‌شمالی پیش از این هرگز حتی یک مورد ابتلا به ویروس کرونا را در این کشور تایید نکرده بود، مقامات کره‌جنوبی و ایالات متحده تردیدهایی را مطرح کرده‌اند، به خصوص که موارد سوه امیکرون به طور گسترده در کشورهای همسایه آن شامل کره‌جنوبی و چین گزارش شده است.
پیشتر کره‌شمالی از دریافت محموله واکسن از برنامه اشتراک واکسن جهانی کووید-۱۹ موسوم به کوواکس و واکسن سینوواک بیوتک از چین امتناع کرده بود و این نشان می‌دهد که شهروندان کره‌شمالی احتمالا واکسینه نشده باشند. کیم در جلسه حزب کارگران گفت که هدف جدیدترین سیستم قرنطینه اضطراری کنترل پایدار و مدیریت گسترش ویروس کرونا و بهبود سریع افراد آلوده برای از بین بردن منبع انتقال در کوتاه‌ترین مدت است.
پروفسور یانگ مو-جین از دانشگاه مطالعات کره‌شمالی در سئول گفت این واقعیت که کیم یک جلسه دفتر سیاسی حزب را در سپیده دم تشکیل داد و رسانه‌های دولتی بلافاصله بحث را منتشر کردند، فوریت وضعیت را نشان می‌دهد.

 
برچسب ها: کره‌ شمالی
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *