به روز شده در ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۴:۲۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ ساعت ۱۲:۵۳
کد مطلب : ۳۳۶۱۱۷
ستاره بارسا در آستانه همکاری دوباره با مرد هلندی

بمب منچستریونایتد؛ اولین خرید بزرگ تن‌هاخ

گروه ورزشی: باشگاه منچستریونایتد درآستانه جذب ستاره هلندی بارسلونا قرار گرفته است.
بمب منچستریونایتد؛ اولین خرید بزرگ تن‌هاخ
بعد از کش و قوس‌های فراوانی که وجود داشت نهایتاً اریک تن‌هاخ به‌عنوان سرمربی جدید منچستر یونایتد انتخاب شد. بعد از این اتفاق شایعات زیادی در مورد اهداف و نقل و انتقالاتی این سرمربی هلندی به گوش رسیده اما به نظر می‌رسد که یکی از مهم‌ترین خواسته‌های تن‌هاخ جذب فرانکی دی‌یونگ از بارسلونا بوده است‌. او از دی‌یونگ درخواست کرده که پروژه جدید خود را در اولدترافورد  ادامه دهد و این بازیکن را یکی از اصلی‌ترین اهداف خود قرار داده است.
بر اساس ادعای جرارد رومرو، خبرنگار نزدیک به باشگاه بارسلونا به نظر می‌رسد که همه چیز برای همکاری دوباره دی‌یونگ و تن‌هاخ فراهم شده است. با توجه به مشکلات مالی بارسا، گفته می‌شود که جدایی دی‌یونگ به یونایتد 95 درصد تایید شده است.

برخی اخبار حکایت از آن داشت که بارسلونا قصد دارد در ازای انتقال فرانکی دی یونگ به منچستر یونایتد یک بازیکن تیم انگلیسی را به‌عنوان بخشی از این قرارداد به‌خدمت بگیرد. همچنین در این بین نام بازیکنانی نظیر هری مگوایر الکس تلس و مارکوس راشفورد نیز مطرح شد. با این حال به نظر می‌رسد که این فقط یک شایعه بوده و ستاره هلندی تنها در ازای مبلغ قابل توجهی پول نوکمپ را به مقصد اولترافورد ترک خواهد کرد.
دی یونگ در سال 2019 با انتقال 75 میلیون یورویی به بارسلونا پیوست و 139 بار برای بلوگرانا به میدان رفت. حالا این ستاره هلندی در آستانه ترک بارسلونا قرار گرفته و بر اساس گزارش‌های منتشر شده منچستریونایتد قصد دارد با پرداخت 80 یک میلیون یورو به بارسلونا این انتقال را نهایی کند.
همچنین اخیراً گزارش‌هایی در کاتالونیا وجود داشت مبنی بر اینکه فرانکی دیونگ از کار زیر نظر ژاوی خیلی راضی نیست و تعویض‌های پیاپی، باعث ناراحتی ستاره هلندی شده است.

تن‌هاخ همواره یکی از طرفداران پر و پا قرص بازی هموطنش بوده است و به نظر می‌رسد که برای همکاری دوباره با او لحظه شماری می‌کند. سرمربی هلندی در سال 2019 درباره دی‌یونگ گفته بود: "کیفیت بازیکنان شما تعیین می‌کند که چگونه و با چه سیستمی بازی کنید. ما باید راهی پیدا می‌کردیم که فرانکی به بهترین شکل ممکن عمل کند. شما استعداد باورنکردنی او را دیدید، اما کجا باید از او استفاده کنیم تا بهترین بهره را از او و استعدادش ببریم؟ در نهایت تصمیم گرفتم با دو بازیکن شماره 6 در زمین بازی کنم. وقتی این کار را انجام دادم، دیدیم که او چقدر در زمین بهتر شد و چقدر بهتر باعث شد که کل تیم و به خصوص مهاجمان بهتر بازی کنند."