به روز شده در ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۲۲:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ ساعت ۱۳:۱۴
کد مطلب : ۳۳۶۲۳۳

اون برای اولین بار با ماسک دیده شد

اون برای اولین بار با ماسک دیده شد
گروه بین الملل: کره‌شمالی با تایید اولین شیوع کروناویروس در این کشور از زمان وقوع پاندمی، آن را "خطرناک‌ترین اضطرار ملی" خوانده و دستور قرنطینه سراسری صادر کرد. کیم جونگ اون رهبر این کشور در جلسه دفتر سیاسی با ماسک دیده شد. این احتمالاً اولین بار است که از زمان شروع همه‌گیری کووید-۱۹ در سال ۲۰۲۰، این رهبر با ماسک دیده می‌شود.
طبق گزارش رسانه دولتی کره‌شمالی، سویه اومیکرون در پیونگ‌یانگ شناسایی شده است.
اولین پذیرش عمومی عفونت‌های مرتبط با کووید، پتانسیل یک بحران بزرگ را در کشوری نشان می‌دهد که از پذیرش کمک بین‌المللی برای واکسیناسیون خودداری کرده و مرزهای خود را بسته است.
به گفته سازمان بهداشت جهانی، تا ماه مارس هیچ موردی از کووید-۱۹ در کره‌شمالی گزارش نشده است و هیچ سابقه رسمی‌ مبنی بر واکسینه شدن مردم کره‌شمالی هم وجود ندارد.
خبرگزاری رسمی کی‌سی‌ان‌ای کره‌شمالی با اشاره به موارد شناسایی شده از یک نوع از ویروس به شدت قابل انتقال اومیکرون موسوم به بی‌ای.۲ گزارش داد: بزرگترین حادثه اضطراری در کشور رخ داده است، با حفره‌ای در جبهه قرنطینه اضطراری ما، که طی دو سال و سه ماه گذشته از فوریه ۲۰۲۰ به سلامت نگهداری شده است.این گزارش می‌گوید، مردم پیونگ‌یانگ به سویه اومیکرون مبتلا شده‌اند، اما جزئیاتی در مورد تعداد موارد یا منابع احتمالی عفونت ارائه نکرد. براساس این گزارش، نمونه‌های افراد مبتلا در ۸ مه جمع‌آوری شد.این گزارش در حالی منتشر شد که کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی ریاست جلسه حزب کارگران را برای بحث در مورد واکنش به اولین شیوع ویروس کرونا بر عهده داشت.
در این جلسه، اون متعهد شد که بر بحران غیرمنتظره غلبه کند و به مقامات دستور داد تا تمام شهرها و شهرستان‌ها را در سراسر کشور قرنطینه کنند تا به طور کامل همه احتمالات شیوع ویروس را مسدود کنند.او سپس خواستار هوشیاری شدیدتر در تمام جبهه‌ها در امتداد مرزها، دریا و هوا شد تا از خلاء امنیتی در دفاع ملی کشور جلوگیری شود. وی افزود: دشمن خطرناک‌تر ما از ویروس مخرب، ترس غیرعلمی، عدم ایمان و اراده ضعیف است. وی افزود که کره شمالی "مطمئناً به هر قیمتی بر وضعیت ناگهانی کنونی" شیوع کووید-۱۹ غلبه خواهد کرد زیرا مردمش آگاهی و اتحاد را از طریق مبارزه طولانی مدت علیه ویروس توسعه داده‌اند.
اون همچنین از مقامات خواست تا برنامه توسعه اقتصادی کشور و پروژه‌های ساختمانی را طبق برنامه‌ریزی‌ اعلام شده علیرغم تغییر به سیستم حداکثر پیشگیری، در تلاشی آشکار برای جلوگیری از افزایش بیشتر اقتصاد این کشور انجام دهند. وی افزود: هدف کره شمالی مدیریت پایدار و جلوگیری از گسترش ویروس و همچنین درمان بیماران تایید شده برای "مسدود کردن و پایان دادن به منبع انتشار اپیدمی‌های مخرب" است.
طبق گزارش کی‌سی‌ان‌ای، کیم به همه شهرها و شهرستان‌های کشورش دستور داد تا مناطق خود را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به شدت قرنطینه کنند و گفت که تجهیزات پزشکی ذخیره اضطراری بسیج خواهند شد.

در این گزارش آمده است: کار پیشگیری از وضعیت اپیدمی، باید به حداکثر سیستم پیشگیری از همه‌گیری اضطراری تبدیل شود.
گرچه کره‌شمالی پیش از این هرگز حتی یک مورد ابتلا به ویروس کرونا را در این کشور تایید نکرده بود، مقامات کره‌جنوبی و ایالات متحده تردیدهایی را مطرح کرده‌اند، به خصوص که موارد سوه امیکرون به طور گسترده در کشورهای همسایه آن شامل کره‌جنوبی و چین گزارش شده است.
پیشتر کره‌شمالی از دریافت محموله واکسن از برنامه اشتراک واکسن جهانی کووید-۱۹ موسوم به کوواکس و واکسن سینوواک بیوتک از چین امتناع کرده بود و این نشان می‌دهد که شهروندان کره‌شمالی احتمالا واکسینه نشده باشند.
در گزارش امروز کی‌سی‌ان‌ای آمده است که کیم در جلسه حزب کارگران گفت که هدف جدیدترین سیستم قرنطینه اضطراری کنترل پایدار و مدیریت گسترش ویروس کرونا و بهبود سریع افراد آلوده برای از بین بردن منبع انتقال در کوتاه‌ترین مدت است.
پروفسور یانگ مو-جین از دانشگاه مطالعات کره‌شمالی در سئول گفت این واقعیت که کیم یک جلسه دفتر سیاسی حزب را در سپیده دم تشکیل داد و رسانه‌های دولتی بلافاصله بحث را منتشر کردند، فوریت وضعیت را نشان می‌دهد.
برچسب ها: کره‌ شمالی