به روز شده در ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۲۲:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ ساعت ۱۳:۴۳
کد مطلب : ۳۳۶۳۶۸

۱.۶ میلیون دانش‌آموز در ۳ درس ضعیف هستند

۱.۶ میلیون دانش‌آموز در ۳ درس ضعیف هستند
گروه جامعه: معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: دوره‌های آموزشی جبرانی با جذب منابع اعتباری بیشتر در تابستان نیز اجرا می‌شود.براساس گزارش ایسنا،‌ رضوان حکیم‌زاده اظهار کرد: طرح دانش‌آموز ـ درس همچنان ادامه دارد. طبق گزارشی که از استان‌ها دریافت کردیم مراحل به خوبی طی شده، دانش‌آموزان مشمول شناسایی شده و برای آنها برنامه‌های جبرانی درنظر گرفته شده و در حال اجراست.

حکیم‌زاده افزود: طرح جبرانی اخیر با استفاده از ظرفیت نیروهای داوطلب و ایثار معلمان پیش‌رفته است. امید است با توجه به مصوبات مربوط برای جذب اعتبارات، دوره تابستانی جدید به نحو بهتری برگزار شود.طبق آمار از سال گذشته ۹۰ درصد دانش‌آموزان مشمول طرح دانش‌آموز – طرح، توانستند با گذراندن ۱۴ جلسه آموزشی، موفق شوند.

وی گفت: در درس فارسی از پایه اول تا ششم ۳۵۹ هزار دانش‌آموز، در درس ریاضی در شش پایه ۵۴۴ هزار دانش‌آموز و در درس علوم تجربی در شش پایه ۲۷۱ هزار نفر مشمول این طرح شدند.البته با توجه به اینکه یک دانش‌آموز ممکن است در یک درس مشکل داشته باشد و دانش‌آموز دیگر در هر دو درس؛ در واقع این آمار منحصرا تعداد دانش‌آموز نیست بلکه دانش آموز – درس است.

بنابراین در مجموع یک میلیون و ۶۳۹ هزار و ۲۸۰ دانش‌آموز – درس داریم که ممکن است برخی در یک یا چند درس تکرار شده باشند.معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش ادامه داد: برنامه‌های جبرانی برای این دانش‌آموزان در استان‌ها در حال برگزاری است. در مرحله اولِ ارزیابی مشخص شد که اکثر دانش‌آموزان جذب شده‌اند.