به روز شده در ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۹:۲۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ ساعت ۱۳:۵۴
کد مطلب : ۳۳۶۳۸۳

بیماری هایی که تهرانی ها را تهدید می کند

بیماری هایی که تهرانی ها را تهدید می کند
گروه جامعه:رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: مطالعات در تهران نشان می دهد که چاقی و اضافه وزن، چربی خون، بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت و دیابت پنهان رو به افزایش است. علیرضا زالی، با اشاره به برگزاری برنامه‌های متنوع در هفته سلامت، افزود: خوشبختانه در وضعیت مطلوب کرونایی قرار داریم و شرایط مناسبی برای حضور مردم در عرصه‌های اجتماعی مهیا شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به آخرین مطالعات صورت گرفته در تهران، گفت: این مطالعات نشان می‌دهد که بروز سندرم‌های متابولیک، چاقی و اضافه وزن، افزایش چربی خون، بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت و دیابت پنهان رو به افزایش است.وی با تاکید بر ضرورت ترویج ورزش‌های همگانی افزود: طبیعتاً در این وضعیت ترویج ورزش‌های همگانی و استفاده بهینه از فضاهای کالبدی شهر در حوزه شهروندی به عنوان یک ضرورت اجتماعی مطرح است و بر سلامت جسم و روان شهروندان تأثیر بسیار مثبتی دارد.

زالی، راهپیمایی همگانی با حضور شهروندان تهرانی را گامی مؤثر در راستای ترویج ورزش‌های همگانی عنوان کرد و یادآور شد: توجه بیشتر به ورزش‌های همگانی را یکی از راهبردهای خودمراقبتی برشمرد.وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: یکی از اهداف مهم برای رسیدن به جامعه سالم، ترویج و توسعه ورزش‌های همگانی در کنار توسعه ورزش‌های قهرمانی است.
برچسب ها: اضافه وزن
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *