به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۹:۰۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ ساعت ۱۰:۱۰
کد مطلب : ۳۳۶۶۹۷

با برگزاری انتخابات باز رئیسی پیروز می‌شود

با برگزاری انتخابات باز رئیسی پیروز می‌شود
گروه سیاسی: امروز با اجرای حذف ارز ترجیحی موج گرانی ها بلندتر شد و همین مسئله اعتراض هایی را در پی داشت. در این میان دولت مردم را به آرامش و صبر دعوت می کند، با این امید که آثار مثبت حذف ارز 4200 بعد مدتی نمایان خواهد شد اما سئوال آن است که آیا مردم بعد از گذشت 10 ماه اعتمادشان به توانایی دولت سیدابراهیم رئیسی بیشتر شده است یا کمتر؟

محمد مهاجری  درباره میزان اقناع‌سازی مردم توسط دولت برای حذف ارز ترجیحی گفت: صرف نظر آنکه چند درصد کارشناسان از این طرح دفاع می کنند و بر صحیح بودن آن مهر تأیید می زنند، دولت برای اقناع افکارعمومی تلاش موثری انجام نداد.

وی افزود: دولت به دلیل ضعف در اطلاع رسانی نتوانست مردم را قانع کند. اقناع مردم به این نیست که دولت یکطرفه جامعه را بمباران خبری کند. متأسفانه یک تصوری بر تیم رسانه ای دولت حاکم است که فکر می کند اگر از طریق رادیو و تلویزیون با مردم صحبت شود آنها گوش می کنند و بلافاصله قانع می شوند، البته این روش در اوایل قرن بیستم جواب می داد ولی جواب نمی دهد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی اظهار کرد: برای جا انداختن یک فرایند اجتماعی و اقتصادی در جامعه نیاز است که نظرات موافق و مخالف کنار هم مطرح شوند و هر طرف از دیدگاه های خود دفاع معقولی را دربرابر استدلال های طرف مقابل بیان کند. وقتی در صداوسیما فقط کارشناسانی حضور می یابند که فقط می گویند «به به این طرح چقدر خوب است»، طبیعتا دولت برای اقناع جامعه درباره اجرای این طرح کم می آورد.

وی باور اجتماعی به طرح حذف ارز ترجیحی را ضعیف خواند و ادامه داد: شاید استدلال ها و اطلاعات دولت درباره یارانه های جدید درست باشد اما چرا جامعه باور نمی کند؟ چون احساس می کند همه اطلاعات به شکل یکطرفه دارد دیکته می شود و مردم هم باید فقط گوش بدهند، بدون آنکه از هوش خودشان برای سنجش تمام جوانب مسئله استفاده کنند. البته هنوز دیر نیست اگر دولت بتواند برای اقناع افکارعمومی فکر اساسی کند، شاید وضعیت تغییر کند.

این فعال مطبوعاتی درباره وضعیت پایگاه اجتماعی سیدابراهیم رئیسی در مقایسه با زمان انتخابات یادآور شد: در یک فضای انتخاباتی که 70 درصد مردم پای صندوق های رأی حاضر شوند آن زمان پیروز انتخابات معنا دارد، در حال حاضر اگر قرار باشد انتخاباتی برگزار شود اما رقابت جدی وجود نداشته باشد، معتقدم همچنان آقای رئیسی نفر اول خواهد بود ولو با رأی پایین تر.

وی افزود: معمولا آرای روسای جمهور در ایران در دوره دوم مسئولیت خیلی افت نمی کند چون مردم احساس می کنند، مدت چهار سال زمان کافی برای یک رئیس جمهور نیست که او بتواند برنامه هایش را اجرا کند. در مجموع معتقدم پایگاه اجتماعی رئیسی حتما ضعیف شده اما نه آنقدر که اگر انتخابات برگزار شود رأی نیاورد.
مرجع : نامه نیوز
برچسب ها: محمد مهاجری
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۱/۰۲/۲۶ ۱۰:۳۳
جرات دارید یک انتخابات اساسی برگزار کنید؟ (387545)
۱۴۰۱/۰۲/۲۶ ۱۱:۴۹
فعلا رئیسی فرصت دارد اگر خوب استفاده کند شاید دوباره انتخاب شود حتی با رای بالاتر (387549)
۱۴۰۱/۰۲/۲۶ ۱۱:۵۰
ببخشید چرا هیچ نظری دیده نمی شود (387550)
سید فرزاد شایان فر
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۲/۲۶ ۱۲:۱۲
این مهاجری هم
از نوع تیپ های لاریجانی روحانیست
مردک چند روست (387557)
۱۴۰۱/۰۲/۲۶ ۱۲:۴۵
چون باز کسی رای نمی دهد، همان قبلی ها رای می دهند (387568)
۱۴۰۱/۰۲/۲۶ ۱۳:۲۲
اگر راست میگید یه رفراندم با ناظران جهانی در مورد نظام بذارید تا مشخص بشه آنچه باید بدانید (387573)
علیرضا
۱۴۰۱/۰۲/۲۷ ۰۸:۳۶
جناب خودشیفته! طرح، طرح خوبی است ولی مردم نزار و مفلوک ایران طاقت جراحی ندارند، شما بیماری را که سرطان داره، یک کلیه نداره، دیابت داره، کم خونی داره و صرع هم داره را می خواهید بیهوش کنید و جراحی کنید! طاقت نداره، زیر عمل از بین میره! (387680)
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۲/۲۷ ۱۰:۳۸
به چند دلیل ایشان راست می گوید
1-با شرایط تورم و فشارمضاعف به مردم رغبت شرکت عموم مردم پایین هست
2-عدم حضور فردی مطرح و جدی در رقابت
3-حضور گسترده طرفدارانش در انتخابات بدون رقیب جدی (387700)
۱۴۰۱/۰۲/۲۷ ۱۴:۳۳
اگر رقیبشون همین ... اینها با شن درسته (387741)
۱۴۰۱/۰۳/۲۳ ۱۳:۰۱
مردم‌برای‌جلو‌گیری‌از‌فربه‌شدن‌... (389153)