به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۲۰:۵۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ ساعت ۱۴:۱۳
کد مطلب : ۳۳۶۷۹۳

بررسی تاثیر شیردهی بر سلامت روان مادران

بررسی تاثیر شیردهی بر سلامت روان مادران
گروه علمی: متخصصان آمریکایی در مطالعه ای جدید به بررسی تاثیر شیردهی بر سلامت روان مادران پرداختند.
به گزارش ایسنا، متخصصان در یک بررسی جدید به ارزیابی اثرات شیردهی بر بهداشت روانی مادران به منظور ارائه توصیه هایی برای شیردهی پرداختند.

این متخصصان اظهار داشتند: به طور کلی تغذیه با شیر مادر با بهبود سلامت و بهداشت روانی مادران همراه است. از ۳۶ مطالعه‌ای که در آنها، رابطه آماری معنی داری بین تغذیه با شیر مادر و سلامت روان پیدا شد در ۲۹ مطالعه آشکار شد که "شیردهیِ کمتر" با بروز علائم اختلال در سلامت روانِ مادر همراه است و تنها در یک مطالعه، رابطه بین شیردهی و افزایش مشکلات روانی در مادر مشاهده شد که آنهم به گفته کارشناسان به دلیل مشکلات غیرمنتظره و دشواری‌هایی بوده که مادر در دوران شیردهی تجربه کرده است.

همچنین از ۳۴ مطالعه ای که حاکی از رابطه آماری معنی دار بین تغذیه با شیر مادر و علائم افسردگی پس از زایمان بود، نتایج ۲۸ مطالعه نشان داد که تغذیه با شیر مادر با کاهش خطر علائم افسردگی پس از زایمان مرتبط است.
به گزارش هندوستان تایمز، همچنین متخصصان تاکید کردند: مهم است بدانیم در حالیکه شیردهی به طور کلی با بهبود سلامت روان مادر همراه است اما اگر مادر، مشکلاتی روحی را در دوران شیردهی تجربه کند یا این تجربه، برخلاف انتظارات او باشد، می تواند پیامدهای منفی بر سلامت روان داشته باشد.